Opera VPN’li Tarayıcı İndirme ve Kurulum AdımlarıTürkiye’de VPN kullanmak zaman zaman ihtiyaç haline dönüşüyor. VPN için para ödemek istemeyen kişiler ise Opera VPN’li tarayıcı indirme ve kurulum adımları konusunda araştırmalar yapıyor.

En popüler tarayıcılardan biri olan Opera, özellikle Türkiye gibi ülkelerde çok daha fazla ilgi çekiyor. Yasakların artması ve yasaklı sitelere giriş yapmanın tek yolunun VPN kullanmak olması, insanları VPN satın almaya zorluyor. VPN satın alacak ekonomik gücü olmayan kişiler ise ücretsiz Proxy eklentilerine ve bedava VPN servislerine yöneliyor. Bu noktada da Opera internet kullanıcılarını memnun ediyor.

Tarayıcı VPN’siz İniyor

Opera tarayıcısını kullanmak isteyen biri internet üzerinden tarayıcıyı indirebilir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Opera’yı indirdiğinizde karşınıza bir VPN çıkmayacak. Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan farkı olmayan Opera ile internette dilediğiniz adrese girebileceksiniz. Ancak VPN eklentisi otomatik olarak tarayıcıda yer almayacak.

Tarayıcıyı indirdikten sonra eklentiler bölümüne giriş yaparak VPN’i aktif edebilirsiniz. Daha sonrasında girdiğiniz internet sitesinin yanında VPN işareti çıkacak ve bu işarete tıklayarak VPN ile dilediğiniz siteye ücretsiz olarak gireceksiniz.

Birçok Ülkeye Ücretsiz Ziyaret

Opera’nın VPN eklentisinin sorunsuz olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki ücretli VPN servisleri kadar kapsamlı bir hizmet sunulmuyor ama birçok ülkenin IP’sine erişim sağlayabiliyorsunuz.

İnternet hızından kaybetmemek için birçok internet kullanıcı “en yakın konum” bölgesini seçiyor. Böylece size en yakın yerden internete bağlanıyor ve yasakların büyük bir bölümünü atlatabiliyorsunuz. Avrupa, Amerika ve Asya konumları da VPN’de yer alıyor. Opera VPN’de spesifik olarak bir ülke seçimi yapamıyorsunuz.

Türkiye’de VPN Kullanmak Zorunlu Hale Geldi

Türkiye’de birkaç yıl öncesine göre lüks kabul edilen VPN’ler artık neredeyse zorunlu hale geldi. Bugün yasaklı olmayan bir sitenin yararın erişime kapatılmayacağının garantisi yok. Bu tür yasaklar da sadece VPN’lerle aşılabiliyor.

Sadece yasaklar özelinde de VPN kullanımını düşünmemek gerekiyor. VPN ile ucuz oyun satın alma, platformların coğrafi engellerini aşma gibi konularda da VPN’ler size yardımcı olacak. Opera VPN veya sitemizde yer alan güvenilir VPN servisleri ile bu sorununuzu belli ölçülerde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!