Macbook için En İyi VPN Servisleri

Aylık $3.49'dan başlayan fiyatlarla abone olabilirsiniz.
5,0 rating
5.0
Aylık $8.32'den başlayan fiyatlarla abone olabilirsiniz.
5,0 rating
5.0
Aylık $1.99'dan başlayan fiyatlarla abone olabilirsiniz.
4,8 rating
4.8
Aylık 16.99₺'den başlayan fiyatlarla abone olabilirsiniz.
4,8 rating
4.8
Aylık $5.83'den başlayan fiyatlarla abone olabilirsiniz.
4,5 rating
4.5

Macbook için En İyi VPNPiyasada Macbook’a özel bir VPN hizmeti sağlayan şirkete rastlamak çok kolay değil. Bu yüzden çoğu zaman vasat VPN hizmetlerini Macbook özelinde karşımızda buluyoruz. Bu yazımızda Macbook için en iyi VPN hizmetlerini ve Macbook’ta VPN seçmenin neden zor olduğunu araştırdık.

Macbook, birçok işletim sisteminin aksine daha az yaygın. Bu da Macbook’a özel VPN’lerin ya sıradan ya da güvenilmez olduğunu gözler önüne seriyor.

Birçok ücretsiz VPN’in de oldukça yavaş olduğu biliniyor. Bu yüzden Macbook için bir VPN seçimi yapmak diğer cihazlardan daha zor.

Macbook için En İyi VPN Hizmetleri Listesi

Yaptığımız testler sonucunda karşımıza çıkan en iyi VPN’ler şu şekilde:

  1. NordVPN: Macbook için bizlere göre en uygun VPN, NordVPN. Başarılı VPN servisinin Mac uygulaması oldukça sade. Bu da diğer uygulamalardaki kafa karışıklığının NordVPN’de yer almaması anlamına geliyor. Bunun yanında NordVPN’in fiyatı da birçok VPN’e göre daha uygun. Devasa küresel ağı ile fark yaratan NordVPN’in Mac için en hızlı VPN’lerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. NordVPN’i indirdikten sonra aşamayacağınız coğrafi kısıtlama da bulunmuyor. 150’den fazla popüler yayını NordVPN sayesinde kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Kill switch özelliği olsa da zaman zaman Mac özelinde bu özellikte sorunlar çıkabiliyor. Bunun dışında da en ufak bir sorun dahi olmadığını görüyoruz. Sitemizdeki butonları kullanıp NordVPN satın almanız durumunda özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
  2. ExpressVPN: Piyasada NordVPN ile birlikte Mac için en uygun VPN servisinin ExpressVPN olduğunu söyleyebiliriz. 90’dan fazla ülkede 3.000’den fazla sunucu ile karşımıza çıkan ExpressVPN, NordVPN’den biraz daha hızlı. DNS sızma ihtimalini ortadan kaldıran ExpressVPN’in aşamayacağı coğrafi kısıtlama yok. Netflix başta olmak üzere birçok yayını en ufak bir kesinti dahi yaşamadan izleyebilirsiniz. ExpressVPN’in harika birçok hizmetiyle birlikte birtakım sorunları da mevcut. Piyasada uygun ödeme planı ile 2-3 Dolar bandında aylık ödemeyle VPN sahibi olabiliyorsunuz. ExpressVPN ise bu VPN’lerden daha pahalı. Fiyatın hakkını verse de Türkiye gibi ekonomik sıkıntıların olduğu ülkelerde bu yüzden bir adım geride yer alıyorlar. Sitemizdeki bağlantıları kullanarak ExpressVPN satın almanız durumunda indirimlerden yararlanabilirsiniz.
  3. Hotspot Shield: Macbook için en ideal VPN Hotspot Shield mı sorusuna evet yanıtı vermek zor. Ancak Hotspot Shield sahibi olduğunuzda herhangi bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. Özellikle Macbook için aktif olan tüm VPN’lerin sorunlu olması sebebiyle Hotspot Shield’dan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Piyasadaki hızlı VPN’lerden biri olan Hotspot Shield’ın tüm özellikleri Macbook’ta aktif durumda. Hızlı olan ve coğrafi kısıtlamaları aşan Hotspot Shield’ın fiyatı da genel olarak uygun. Hatta zaman zaman çok önemli kampanyalara da imza atıyorlar. Bunların yanında bedava sürümü de bulunan Hotspot Shield’ın verdiği hizmetlerden genel olarak memnun kalacağınızı düşünüyoruz.
  4. Surfshark: En yeni VPN servislerinden biri olan Surfshark, tek lisans ile birden fazla cihazda bağlantıya imza atmanızı sağlıyor. Bu da büyük şirketlerin tamamının Surfshark’a yönelmelerini sağlıyor. Macbook için de oldukça ideal bir hizmet sunan Surfshark’ın en ucuz VPN servislerinden biri olduğu da biliniyor. Bu sayede birçok kişiye hitap eden ve kağıt üzerinde bir sorunu olmayan Surfhark’tan her kesimden internet kullanıcısı memnun kalıyor. İlerleyen dönemlerde piyasada daha aktif bir rol alacağına inandığımız Surfshark’ın yayın engellemelerini de aştığı biliniyor. Netflix başta olmak üzere birçok yayını sorunsuz bir şekilde Surfshark ile takip edebilirsiniz.
  5. StrongVPN: Piyasanın yükselen yıldızlarından biri olan StrongVPN, Macbook için özel bir uygulama çıkaran VPN servislerinden biri. Başarılı şirketin en ufak bir sorunu olmadığı, hatta piyasadaki birçok VPN servisinden daha iyi bir hizmet sunduğu görülüyor. StrongVPN’in kill switch özelliği Macbook’ta da aktif. Bununla birlikte yayın izleme konusunda iyi bir hizmet verdiklerini görüyoruz. BBC iPlayer ve daha nicelerini StrongVPN indirerek takip edebilirsiniz. StrongVPN’in indirim fırsatlarından yararlanmak için sitemizdeki butonları kullanarak StrongVPN’e bağlanabilirsiniz.

Macbook için VPN Servisi Kurulum Adımları

Macbook için özel çıkarılan VPN’ler olduğu biliniyor. Ancak bu VPN’lerin güvenilir olmadığı görülüyor. Birçok büyük VPN şirketinin bu sebeple Macbook’a özel uygulamalara imza attığını görüyoruz. Yukarıda da bu şirketlerden bahsettik. Peki bu şirketlerin Macbook uygulamalarını nasıl cihaza kuracağız? İşte bu sorunun cevabı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Uygun Bir VPN Seçin: Yukarıda belirttiğimiz VPN’lerden en uygun olanı seçebilirsiniz. Hemen hemen hepsi Macook için benzer hizmetler veriyorlar. Bütçenizi de hesaba katarak bu VPN’lerden birini seçebilirsiniz.
  • Ödemeyi Yapın: Kendinize en uygun VPN’i seçtikten sonra ödeme yapmanız gerekiyor. Yukarıdaki şirketlerin birçoğu Kredi Kartı, kripto paralar, PayPal, Alipay gibi ödeme yöntemleriyle yatırım kabul ediyorlar. Sizlere en uygun ödeme yöntemini seçerek ikinci adımı geçebilirsiniz.
  • İndirme Bağlantısı Karşınıza Çıkacak: Ödemeyi yaptıktan sonra çoğu şirket istediğiniz cihaz için indirme bağlantısını karşınıza çıkaracak. Buradan Macbook’u seçerek indirme işlemine geçebilirsiniz. İndirme işlemi ortalama 2-3 dakika civarında sürüyor ve böylece son aşamaya geçiş yapabiliyorsunuz. İndirme sayfası direkt olarak karşınıza çıkmadığı durumlar da olabiliyor. Böyle bir durumda genellikle şirketlerin mail adresine bu linki gönderdiğini görüyoruz. Bu şekilde mailinize gönderilen bağlantıya tıklayarak indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Kurulumu Yapın ve VPN Kullanmaya Başlayın: Macbook için uygulamayı indirdikten sonra programı açıyor ve kurulumu yapıyorsunuz. Kurulumda ekstra herhangi bir bilgi talep edilimiyor. Böylece artık Macbook üzerinden güvenli bir şekilde internete bağlanabilirsiniz.

Macbook için aktif olan VPN’lerin kurulumu ve başarılı VPN şirketleri yukarıdaki gibi sıralanıyor. Sizler de bu şirketler hakkında yorumlar yaparak en güncel bilgileri bizlere ulaştırabilirsiniz.

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!