VPN Servislerini Nasıl Test Ediyoruz?

VPN Servis testiDünya üzerinde VPN hizmeti sunan birçok şirket bulunuyor. 100’lerce şirket arasından en iyisini seçmek haliyle zor. Bu sebeple bizler gibi VPN servislerini test edip, önerilerde bulunan siteler piyasada dikkat çekiyor.

Peki bizler VPN servislerini nasıl test ediyoruz?

VPN Servislerini Test Etme Yolları

VPN servislerini inceleyen birçok site bulunuyor. Bu siteler, birbirlerine aslında referans sağlıyorlar. Piyasadaki 300 VPN hizmetini de test etmek haliyle çok mümkün değil. Her site belli başlı VPN hizmetlerini test ediyor ve bu şekilde güvenilir olmayan eleniyor. Bizler ise daha farklı denemeler yaparak VPN servislerini test etme imkanı yakaladık.

  • Olumsuz Not Alan VPN’leri Test Etmek: Yaptığımız ilk şey olumsuz not alan VPN hizmetlerini test etmek oldu. Bu şekilde oy alanların gerçekten kötü bir hizmet verip vermediğini sadece test ederek anlayabilirdik. Gerçekten de VPN hizmetlerinde oylama sisteminin gerçeği yansıttığını bu denememiz sayesinde gördük. Bağlantı sorunları, kullanım sözleşmesindeki tuhaf maddeler ve daha niceleri olumsuz notlara alan VPN hizmetlerinde karşımıza çıkıyor. İyi hizmet veren VPN’leri de farklı kategorilere ayırarak bir inceleme yaptık.
  • Hız : Olumlu notlar alan VPN servislerinin nasıl bir hizmet verdiğini kendi içinde farklı kategorilere ayırdık. Karşımıza çıkan ilk özellik hız oldu. Hangi VPN daha hızlıysa onu rakiplerinden bir adım öne koyduk ki incelediğimiz VPN’lerin tamamının bu noktada belli bir seviyenin üstünde yer aldığını söylememiz gerek.
  • Gizlilik: Bazı VPN servislerinin hızlı olmasına rağmen gizlilik noktasında birtakım sorunları olduğunu gözlemledik. Veri paylaşımı yapan VPN servislerinin de olması haliyle birçok kişinin gizlilik noktasında sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Bazı VPN şirketlerinin ise kesinlikle veri paylaşımı yapmadığına bu dönemde şahit olduk.
  • Yayın İzleme: Netflix, Hulu, BBC iPlayer gibi programlar coğrafi kısıtlamalar getiriyor. VPN hizmetleri bu kısıtlamaları aşarak sizlere dünyanın her yerindeki programları izleme şansı getiriyor. Coğrafi kısıtlamaları aşan VPN hizmetlerinin sayısının her geçen gün arttığını yaptığımız testler sırasında fark ettik.
  • Küçük VPN’ler Büyük VPN’leri Yakalıyorlar: Bazı isim yapmış VPN hizmetleri her zaman piyasanın ana aktörleri oluyorlar. Bununla birlikte küçük olarak adlandırılabilecek VPN hizmetlerinin de yavaş yavaş büyük VPN hizmetlerini yakaladığını testlerimiz sırasında fark ettik. Surfshark, StrongVPN gibi şirketler, piyasanın devlerine kafa tutacak seviyeye çıktılar.

Testler Sonunda En İyi Hizmeti Sunan 5 VPN

Bu testleriniz sonucunda hangi sonuçlara ulaştınız sorusu muhakkak sorulacaktır. Bizler de yaptığımız testler sonucunda hizmetleriyle fark yaratmayı başaran 5 VPN’i sizlerle paylaşacağız. Günümüzün en başarılı VPN servisleri şu şekilde sıralanıyor:

  1. ExpressVPN: Bir VPN hizmeti nasıl olmalıdır sorusunun yanıtı bizce ExpressVPN olmalı. Gizlilik, hız, güvenilirlik, yayın izleme ve daha birçok konuda en iyi hizmeti veren ExpressVPN ile ilgili birtakım şikayetler de söz konusu. Başarılı şirketin diğer VPN’lere nazaran çok daha pahalı olduğu görülüyor. Sitemizdeki butonları kullanarak ExpressVPN satın almanız durumunda ise birtakım avantajlardan yararlanabilirsiniz. Diğer yandan ExpressVPN’in fiyatı bütçeyi sarsan cinsten olsa bile aldığınız hizmet kesinlikle buna değiyor. Dünyanın dört bir yanından güvenli bir şekilde internete bağlanmak istiyorsanız ExpressVPN’i tercih edebilirsiniz.
  2. NordVPN: Merkezi Panama’da olan ve birçok kişiye göre en başarılı VPN hizmeti olan NordVPN, birçok alanda piyasanın en iyisi. En basit tabirle ExpressVPN’e göre ucuz olan ve farklı kampanyalara imza atan NordVPN, veri kaydetmeyerek insanlara güvenli bir internet bağlantısı vaat ediyor. 60’dan fazla ülkede 5.400 farklı sunucuyla hizmet sunan NordVPN’in iki farklı kill switch özelliği bulunuyor. Özel DNS ayarı da sunan NordVPN VPN sızmalarından kullanıcılarını korumayı başarıyor. NordVPN’in coğrafi kısıtlamaları da şu an için aşabildiğini görüyoruz. Başarılı VPN’i kullanmanız durumunda Netflix, BBC iPlayer ve daha nicelerini takip edebilirsiniz. Sitemizdeki butonları takip ederek NordVPN sahibi olabiliyorsunuz. Bu butonlar sayesinde özel indirimlerden de yararlanabilirsiniz.
  3. Surfshark: Yeni bir VPN hizmeti olmasına rağmen Surfshark, rakiplerini kısa vadede yakalamayı hatta bazı noktalarda geçmeyi başardı. Piyasadaki en ucuz VPN olmasıyla dikkat çekmeyi başaran Surfshark, aynı anda sınırsız bağlantıya izin veriyor. Bu da özellikle son dönemde ”home office” çalışmak zorunda kalan şirketlerin Surfshark’ı tercih etmesini sağlıyor. Yayın izleme ve benzerleri noktasında da Surfshark’ın iyi bir hizmet verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 61 ülkede 1.040 civarında sunucu ile VPN kullanıcılarının karşısına çıkan Surfshark’ta en ufak bir sorun dahi yaşamayacaksınız.
  4. Hotspot Shield: Bedava sürümü olması sayesinde dikkat çeken VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, en güvenilir VPN’lerden biri. Zaman zaman veri paylaşım noktasında sıkıntıları olan Hotspot Shield’ın yayın izleme ve benzeri noktalarda sorunu yok. Hızlı VPN’lerden biri olan Hotspot Shield’ın sahibi olmak için sitemizdeki butonları kullanabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında hizmet sunan Hotspot Shield’da sorun yaşamayacaksınız.
  5. StrongVPN: Yeni nesil VPN hizmetlerinden biri olan StrongVPN, dünyanın en başarılı VPN hizmetlerinin başında geliyor. Türkçe dil desteği olmasa da Türkiye pazarını önemseyen şirket, hızlı bir hizmet sunuyor. Veri paylaşımı, yayın izleme ve benzerleri noktasında da bir sorunu olmayan StrongVPN’in sahibi olmak için sitemizdeki butonları kullanabilirsiniz. Bu butonları kullanarak StrongVPN sahibi olmanız durumunda ise özel indirimler sizlerin olacak.

Türkiye’de en başarılı 5 VPN servisi bizlere göre yukarıdaki gibi sıralanıyor. Sizler d bu VPN servisleri hakkında yorumlarınızı paylaşarak en güncel bilgileri almamızı sağlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz farklı VPN’leri de bizlerle paylaşabilir ve VPN satın almak isteyenleri bilgilendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!