Türkiye’de VPN ile Paypal Nasıl Kullanılır?Paypal’ın Türkiye’de yasaklanması veya görünen yüzüyle Türkiye’den çekilmesi farklı sorunları beraberinde getirdi. Aktif olarak Paypal kullanamayan kişiler de mecburen VPN ile Paypal hesabı açmaya çalıştılar. “VPN ile Paypal nasıl kullanılır?” sorusunun yanıtlarını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Dünyanın en büyük ödeme sistemi Paypal, 2016 yılından bu yana Türkiye’de hizmet vermiyor. Bunun çeşitli sebepleri var ama görünen ve resmi sebep BDDK’nın Paypal’a lisans vermemesi. Dolayısıyla Türkiye’den Paypal kullanmak isteyen biri coğrafi kısıtlamaları aşmak zorunda. Bunun için de VPN kullanabiliyor.

VPN ile Türkiye’den Paypal Kullanmak Mümkün

Paypal hesap açma linkine tıkladığınızda IP adresinizin TR’den olduğu tespit ediliyor ve “Türkiye’de hizmet vermiyoruz.” diye size uyarı çıkarılıyor. Bu nedenle IP adresinin Paypal’ı açacağınız ülkeden olması gerekiyor. Yani VPN’e ihtiyaç duyuyorsunuz. ExpressVPN, NordVPN gibi servisler bu noktada işinize yarayacak. PayPal’ın kullanıldığı bir ülkeden IP’yi seçtiğinizde ilk engeli aşacaksınız.

VPN ile Paypal’a üye olduktan sonra işinizi çok daha kolay. Özellikle Türkiye şartlarında diğer engelleri aşmakta zorlanmayacaksınız.

Adres Belgesi Sorunsuz Onaylanıyor

Paypal, çoğu durumda hesabınızın onaylanması için adres belgesini sizlerden istiyor. Örneğin; Hollanda IP’si kullanıyorsanız Hollanda’da kayıtlı bir adres bulmanız gerekiyor. Bu kolay değil gibi görünse de Paypal’ın bu noktada katı denetimi bulunmuyor. İnternette birçok farklı ülkenin adres belgesi bulunuyor. Buradaki bilgileri kendi isminizle değiştirdiğinizde çoğu zaman belgenin onaylandığını görüyoruz.

Burada kritik nokta VPN’in güvenilir olması ve bulunduğunuz konuma ait bir adres bulmak. Bu iki aşamayı sorunsuz bir şekilde atlattıktan sonra Türkiye’de VPN ile Paypal kullanabiliyorsunuz.

Türkiye’de Güvenilir VPN’lerle Paypal Kullanmak Gerekiyor

Paypal için kullanacağınız VPN’in son derece güvenilir olması gerekiyor. Farklı sunucuları bulunan ve hız konusunda sorun yaratmayan VPN’lerden birini tercih ederek Paypal kullanabilirsiniz.

Bizlerin Paypal kullanımı için önerisi ExpressVPN. Dünyanın en güvenilir VPN servislerinden biri olan ExpressVPN’den yana sorun yaşamayacaksınız. Hotspot Shield, NordVPN ve StrongVPN de bu noktada sizlere sorun çıkarmayacak.

VPN ile Paypal kullanan okuyucularımız yorumlarıyla bizleri ve diğer internet kullanıcılarını bilgilendirebilirler. Tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!