Avantajları
 • Kaliteli Mobil Servis
 • Özel Kampanyalar
 • Testlerde En İyi Performans
Dezavantajları
 • Banka Havalesi Yok

Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, özellikle ödeme planına alternatifler getirmesiyle fark yaratıyor. Türkiye ile birlikte birçok ülkede aktif olarak kullanılabilen NordVPN’in tüm hizmetlerini sizler için araştırdık. NordVPN güvenilir mi? NordVPN sahibi nasıl olurum? NordVPN destek hizmetleri nasıl gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

NordVPN Güvenilir mi?

NordVPN giriş ekranıDünyanın dört bir yanında hizmet sunan NordVPN’in güvenilir olup olmadığı merak ediliyor. Şirketin bu noktada iyi bir hizmet verdiğini ama birtakım şüpheleri de beraberinde getirdiğini söylememiz gerek. Dünya üzerinde 5.600’ün üzerinde sunucu ile hizmet veren NordVPN’in 60’dan fazla ülkeden internete bağlanmanızı sağladığını görüyoruz.

DNS sızıntısını önlemek için kill switch özelliği bulunan NordVPN’in şüphe yaratan noktası ise CloudVPN ile ortak olup olmamasından kaynaklanıyor. Şirkete ödeme yaptığınızda CloudVPN’e yatırım yapıyor gibi gözüküyorsunuz. Bu da Amerika merkezli bir şirkete yatırım yaptığınız için ne kadar güvende olduğunuz konusunda şüpheye düşmenize sebep oluyor. NordVPN’in açıklaması ise sadece ödeme hizmetini CloudVPN’den aldıkları yönünde. Bu sayede NordVPN’de herhangi bir sorun yaşamayacağınızı ve güvenle internette dolaşabileceğinizi söyleyebiliyoruz.

Kullanıcı Yorumları

 • NordVPN’i güvenilirlik noktasında şüphe yaratan özelliğinden bahsettik. Bununla birlikte kullanıcı yorumlarında buna benzer bir şikayet olmadığı görülüyor. Bu da aslında şirketin kağıt üzerinde sağladığı güveni kullanıcılarına geçirdiğini kanıtlıyor.
 • Bir şirketin güvenilir olup olmadığını anlamanın en iyi yollarından biri kullanıcı yorumlarını incelemektir. Güvenilirlik açısından herkesten tam not alan NordVPN’in aldığı şikayetler ise lokasyona bağlanma hızı ve haritası. Biraz karmaşık bir planla karşımızdalar. Bu da VPN kullanmaya başlayanları belli ölçülerde rahatsız ediyor. Bunun dışında güvenle NordVPN’i tercih edebilirsiniz.

Hız

NordVPN ve diğer VPN’lerle ilgili en çok merak edilen konulardan biri hız. Her VPN’in belli ölçülerde hız düşürdüğü biliniyor. Mühim olan ise en az hız düşmesiyle bu süreci atlatmak. NordVPN’in de bu noktada kullanıcılarını memnun etmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Mevcut indirme hızımızın 70 mbps olduğunu varsayalım. NordVPN’i çalıştırdınız ve kendinize en yakın lokasyonu seçtiniz. Bu durumda hızınız sadece 65 mbps civarına düşüyor ki bu da piyasanın en hızlı VPN’lerinden biriyle karşı karşıya olduğumuzu gözler önüne seriyor. NordVPN’i açıp kendinize en uzak lokasyonu seçtiğinizde ise indirme hızınız 45 mbps civarına düşüyor. Bu bile kabul edilebilir seviyelerde. Hız konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran NordVPN’de sorun yaşamayacaksınız.

Veri Saklama

VPN kullanıcılarından bir VPN’den beklentileri arasında hız ve veri saklamama geliyor. Veri saklayan bir VPN kullandığınızda haliyle tam olarak güvenilir bir şekilde internete bağlanamıyorsunuz. NordVPN ise bu noktada hem şüpheleri barındırıyor hem de güven vermeyi başarıyor.

NordVPN’in şüpheleri barındırmasının sebebini aslında güvenilir mi bölümünde dile getirdik. Amerika merkezli CloudVPN üzerinden bir ödeme sistemi geliştirmişler. Açıklamaları sadece ödeme hizmetini bu şirketten aldıkları yönünde olsa da haliyle şirket hakkında şüphe duyan kişiler olabiliyor.

Şirketin verdiği bilgilerin doğru olduğunu kabul etmemiz gerekiyor ki zaten bu yönde herhangi bir şikayet almadıkları biliniyor. Panama merkezli bir şirket olan NordVPN, herhangi bir şekilde kayıt tutmadığını belirtiyor. Panama’da VPN hizmetlerini veri kaydetmeye zorlayan bir yasa da olmadığı için güvenle NordVPN’i tercih edebilirsiniz.

Yayın İzleme ve Torrent

Bazı VPN hizmetlerinin yayın izleme noktasında sorunlar yaşattığı biliniyor. Daha doğrusu bazı VPN hizmetleri yayıncılar tarafından kara listeye alınıyor ve bu kara listedeki IP adresleri ile giriş yapıldığında hizmet almanız engelleniyor. NordVPN ise bu noktada sorunu olmayan ve tüm platformları takip etme fırsatı veren şirketlerden biri. Netflix’in Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya içeriklerini IP adresinizi değiştirerek takip edebilirsiniz. Bunun yanında Hulu, HBO, Amazon TV gibi birçok içeriği de NordVPN kullanarak takip etme şansınız bulunuyor. İngiltere’nin en popüler internet yayın platformu BBC iPlayer’da da sorunsuz bir şekilde çalışan NordVPN sizleri bu noktada memnun edecek.

NordVPN’in tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de Torrent kullanımdır. Torrent için 46 ülkeden 4.900’den fazla sunucu ile internet kullanıcılarının karşısına çıkan NordVPN, yüksek hızda indirme garantisi veriyor. Torrent kullanımı için bir VPN arıyorsanız kesinlikle NordVPN’i sizlere öneriyoruz.

Hangi Cihazlarla Uyumlu?

Bu denli başarılı bir VPN’i hangi cihazlar için kullanabilirim sorusu akıllara geliyor. Birçok farklı cihazla uyumlu olan NordVPN, bu noktada rakiplerinden bir adım önde. Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Android TV, Chrome, Firefox gibi uygulamalar ve cihazlarla uyumlu olan NordVPN’de herhangi bir sorun yaşamadan internetin tadını çıkarabilirsiniz.

 1. Windows
 2. macOS
 3. Linux
 4. Android
 5. iOS
 6. Routerlar
 7. Raspberry Pi
 8. Android TV
 9. Chrome
 10. Firefox

Hangi cihazlarla uyumlu olduğunu öğrendikten sonra akla gelen ikinci soru satın alınan bir lisansla kaç cihazdan birden NordVPN kullanabilirim sorusu oluyor. Aldığınız bir lisansla 6 cihazdan NordVPN kullanabilirsiniz. Aynı anda kaç cihazda kullanılabileceği ise belirtilmemiş.

Ödeme Yöntemleri ve Planı

NordVPN üyelik ücretleriNordVPN, dünyanın dört bir yanından üye kabul eden ve bu şekilde hizmet sunan VPN servislerinden biri. Bu aşamada her kesimden internet kullanıcısını en azından ödeme yöntemleri noktasında memnun etmek zorundalar. NordVPN satın almak isteyenler Kredi Kartı ile yatırım yapabilirler. Visa ve Mastercard yöntemlerinin yanından Amazon Pay ve PayPal sitedeki diğer ilgi çekici yöntemler. Son dönemin en popüler ödeme yöntemlerinden biri olan kripto paralarla da yatırım yapabilirsiniz. Böylece en ufak bir sorun yaşamadan NordVPN sahibi olabilirsiniz.

NordVPN’in en önemli farklarından ödeme planını oldukça geniş tutması. Her ay bu ödeme planları değişse de genel olarak herkesi memnun etmeyi başaran bir planla internet kullanıcılarının karşısına çıktıklarını görüyoruz. 3 yıllık bir planda aylık 3.49 Dolar ödüyorsunuz. 2 yıllık planda aylık 4.99 Dolar ödemeniz gerekiyor. 1 yıllık planda ise aylık ücret 6.99 Dolar oluyor. Sadece tek aylık satın almak isteyenler ise her ay 11.95 Dolar ödemek zorundalar.

 • 3 yıllık planda aylık 3.49 Dolar
 • 2 yıllık planda aylık 4.99 Dolar
 • 1 yıllık planda aylık 6.99 Dolar
 • 1 aylık planda aylık 11.95 Dolar

Memnun kalmamanız durumunda paranızı 30 gün içinde iade alabilirsiniz. NordVPN’in bedava deneme sürümü ise bulunmuyor.

Kullanım Kolaylığı

NordVPN, diğer VPN’lere nazaran biraz daha detaylı bir VPN. Bu da yeni başlayanların en azından ilk birkaç haftada VPN’in kullanımını öğrenmesini zorlaştırıyor. Son birkaç güncelleme ile bu noktada daha iyi bir hizmet verdiklerini de söylememiz gerek.

NordVPN’i bilgisayarınıza veya farklı bir cihazınıza kurmak ise oldukça basit. İlk olarak ödeme planını seçip, ödemenizi yapıyorsunuz. Daha sonrasında programı indirebiliyorsunuz. Programı indirip kurduktan sonra hızlı bağlan tuşuna tıklayarak en yakın lokasyona bağlanabilir ve internetinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

NordVPN’de yaşadığınız sorunları günün her saati online olan canlı destek ekibiyle görüşebilirsiniz. Bu ekibin günün her saati online olduğu görülüyor ama son dönemde zaman zaman bu ekibin online olmadığını görüyoruz. Böyle bir durumda NordVPN şikayet konularınızı sitenin mail ekibine gönderebilirsiniz.

40’dan fazla dilde hizmet veren bir resmi siteye sahip olan NordVPN’in destek ekiplerinin sadece İngilizce hizmet verdiği görülüyor. Bunun dışında herhangi bir farklı dilde hizmet alamıyorsunuz. İlgili davranan canlı ve mail destek ekipleriyle sorunlarınızı çözüme kavuşturabileceğinize inanıyoruz.

Olumsuz Özellikler

Piyasada bir kere bile VPN hizmetini araştıran bir kullanıcının haliyle NordVPN’in ismini duyacağını biliyoruz. Dünyadaki VPN servisleri arasında en başarılılardan biri olarak gösterilen NordVPN’in çoğu özelliğinin olumlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bununla birlikte birtakım olumsuz özellikler de mevcut.

İlk olumsuz özelliğin CloudVPN konusu olduğunu söyleyebiliriz. NordVPN, bu noktada geçerli bilgi paylaşımı yapsa da genel olarak Amerika merkezli bir şirket ile ödeme planı anlaşması yapılması soru işaretlerine sebep oluyor. Bu konu ile ilgili herhangi bir şikayet olmaması ise içimizi rahatlatıyor.

İkinci ve son olumsuz özellik ise kurulum sonrasında karşımıza çıkıyor. Hızlı bağlan butonuna bastıktan sonra en yakın lokasyona geçiş yapıyorsunuz. Ancak farklı bir lokasyon istediğinizde önünüze bir harita çıkıyor ve bu haritadan geçiş yapmak istediğiniz ülkeye tıklıyorsunuz. Buradaki IP adresleri birbirine çok yakın olduğu için biraz vakit kaybı yaşıyorsunuz. İlerleyen yıllardaki güncellemelerde bu sorunun ortadan kalkmasını temenni ediyoruz.

Sonuç

Türkiye’de en çok tercih edilen VPN servislerinden biri olan NordVPN’in kullanıcıları memnun ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ödeme planı ve yöntemleriyle fark yaratan NordVPN’den memnun kalmamanız için bir sebep göremiyoruz. Güven içinde internette dolaşmak isteyenler NordVPN sahibi olabilirler.

NordVPN’deki deneyimlerinizi hem bizlerle hem de diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. NordVPN şikayet ve yorumlarınız sayesinde şirket hakkında en güncel bilgileri elde edebileceğiz. Diğer kullanıcılar da birinci ağızdan şirketin nasıl bir hizmet verdiğini öğrenmiş olacaklar. Tüm yorum ve şikayetlerinizi bekliyoruz.

NordVPN Detaylar

Ödeme Yöntemleri:
Dil Seçenekleri:
Para Birimleri:
5,0 rating

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!