Avantajları
 • 30 Gün Geri Ödeme Garantisi
 • Giriş Yapmak Gerekmiyor
 • Hızlı
Dezavantajları
 • Türkçe Dil Seçeneği Yok

1994 yılında bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de VPN kullanımının yaygınlaşması ile popüler olmayı başardı. İşlev olarak diğer VPN hizmetlerinden ciddi bir farkı olmayan StrongVPN’in birkaç yıl içinde daha da popüler olması bekleniyor. Bu yazımızda StrongVPN güvenilir mi? StrongVPN’in olumsuz özellikleri neler? Nasıl StrongVPN sahibi olabilirim gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

StrongVPN Güvenilir mi?

StrongVPN giriş ekranıTürkiye’de yavaş yavaş popüler olmasına rağmen StrongVPN birçok ülkede popüler olmayı başarmış durumda. Amerika merkezli şirketin 26 farklı ülkeden hizmet verdiği görülüyor. 650 farklı sunucusu bulunan StrongVPN ile ilgili ciddi bir şikayet olmadığını söyleyebiliriz.

Amerika merkezli bir şirket olan StrongVPN’in kill switch özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde StrongVPN’de herhangi bir sızıntı ve benzeri olma ihtimali ortadan kalkıyor. En güvenilir VPN şirketleri arasında gösterilen StrongVPN’i satın alarak güvenle internette gezintiye çıkabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

 • StrongVPN’in Türkiye’de yeteri kadar popüler olduğunu söylemek zor. Bununla birlikte fiyatının diğer VPN’lere göre biraz daha uygun olması StrongVPN’in en azından ilerleyen dönemlerde popüler olabileceğini ve kullanıcı yorumlarının artabileceğini bizlere gösteriyor. Bu yorumlara bakarak da şirketin güvenilir olup olmadığını çok daha iyi anlayabiliriz.
 • Türkiye’den yapılan yorumlar arasında en dikkat çekici olanı Turkcell internet kullananlarda VPN’in zaman zaman sorunlu çalışması oldu. Diğer yandan bu sorunun çözümü olarak “Scramble” özelliğini kullanılması gerektiği belirtiliyor. Bu özellik sayesinde VPN sunucuları gizleniyor ve VPN ile bağlanmıyor gibi internette gezinebiliyorsunuz. Turkcell/Superonline internet dışında StrongVPN ile ilgili yapılan herhangi bir yorum bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde şirket hakkında yorumlar yaparak en güncel bilgileri almamızı sağlayabilirsiniz.

Hız

VPN hizmetlerinde en büyük sorunlar hız noktasında karşımıza çıkıyor. VPN’lerin tamamının hızı düşürdüğü ve bu sebeple bazı konularda kullanıcıları amiyane tabirle sinir ettiği biliniyor. Hız düşürmeyen VPN bulmak haliyle imkansız olsa da en az hız düşüren VPN bulmanın mümkün olduğu biliniyor. StrongVPN de bu aşamada kullanıcılara yardımcı oluyor.

60 Mbps normal hızınızın olduğunu varsayalım. StrongVPN’i açtınız ve bulunduğunuz konuma en yakın konumu seçtiniz. Bu durumda hızını 48 Mbps civarına düşüyor ki diğer VPN’ler hesaba katıldığında kabul edilebilir bir durum. Kendinize uzak bir VPN seçtiğinizde ise hızın 40 Mbps civarına düştüğünü görüyoruz. Bu sayede hızlı bir VPN olarak karşımıza çıkan StrongVPN’den memnun kalacaksınız.

Veri Saklama

StrongVPN’in tam olarak açıklığa kavuşturamadığı bölümlerden biri veri saklama. Birçok kişi VPN hizmetini arkasında iz bırakmadan internette dolaşmak için kullanıyor. StrongVPN’in de kesin olarak veri saklamadığını belirttiğini görüyoruz. Ancak burada şirketin merkezinin Amerika Birleşik Devletleri olması birtakım soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

California’da kurulan şirket haliyle buradaki eyalet yasalarına karşı sorumlu. Günün birinde şikayet olur ve yetkililer StrongVPN’den kayıtları isterse ne olur sorusu akıllara geliyor. StrongVPN yetkilileri hiçbir şekilde veri saklamadıklarını belirtiyorlar. Bu da sunulacak bir veri olmadığı için StrongVPN’in olası bir davada aynı benzer VPN’ler gibi herhangi bir bilgi paylaşımı yapmayacağını gözler önüne seriyor.

StrongVPN ile ilgili bu konu hakkında herhangi bir şikayet olmadığını görüyoruz. Bu da gerçekten belirttikleri gibi herhangi bir şekilde verileri kayıt altına almadıklarını bizlere düşündürtüyor.

Yayın İzleme ve Torrent

VPN’lerin yaygın kullanım biçimlerinden biri de yayın izlemedir. Özellikle Amerika üzerinden yayın yapan şirketlerin içeriğine ulaşmak isteyenler mecburen VPN kullanıyorlar. StrongVPN de sizlere bu noktada iyi bir hizmet sunuyor. StrongVPN’in Netflix’te sorunsuz bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. StrongVPN’i Amerika sunucusunda açıp Netflix üyeliği oluşturmanızın ardından sorunsuz bir şekilde Netflix Amerika içeriklerini izleyebileceksiniz. Hulu ve benzeri uygulamalara da bu şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde İngiltere’de oldukça popüler olan BBC iPlayer’a da bu şekilde erişim sağlama şansınız bulunuyor.

StrongVPN’in Torrent kullanımı için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Hollanda ve İngiltere sunucuları üzerinden işlem yaptığınızda çok hızlı bir şekilde indirme işlemini yapabilirsiniz. Kuzey Amerika sunucuları ise biraz daha yavaş kalıyorlar.

Hangi Cihazlarla Uyumlu?

Artık günümüzde sadece masaüstü versiyonlar için uyumlu olan bir VPN’in tercih edilme ihtimali yok. Bu sebeple birçok VPN farklı cihazlar için farklı uygulamalar çıkarıyor. StrongVPN’in de birçok farklı cihazda kullanıldığı biliniyor. iOS, Android, Amazon Kindle, Windows, Android TV’ler, Mac gibi cihazlarda StrongVPN’i kullanabilir ve internetin tadını sorunsuz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 1. Windows
 2. macOS
 3. Android
 4. iOS
 5. FireTV
 6. Routerlar

StrongVPN’i kaç farklı cihazda kullanabileceğiniz de net bir biçimde belirtilmiş. Sizler satın aldığınız StrongVPN’i 12 farklı cihaza kurabilirsiniz. Aynı anda sadece iki cihazdan kullanılabilen StrongVPN ile güvenli bir şekilde internetin keyfini çıkarabiliyorsunuz. Akıllı TV’ler için daha uygun olduğu dile getirilen StrongVPN’de sorun yaşamayacaksınız.

Ödeme Yöntemleri ve Planı

Strongvpn ÖzellikleriStrongVPN’in hizmetleri sizlere cazip geldi ve bu VPN’i satın almaya karar verdiniz. Bu durumda nasıl ödeme yapacağınızı ve ödeme planınızı belirlemeniz gerekiyor. Ödeme yöntemleri arasında en dikkat çekici olan Kredi Kartı. Visa veya MasterCard ile dilediğiniz şekilde yatırımlarınızı StrongVPN’e yapabilir ve bu güvenilir VPN’in sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den şu an için aktif olarak kullanılmasa da popüler bir yöntem olan PayPal da StrongVPN’in yatırım listesi arasında yer alıyor. Kredi Kartı ödeme yöntemi yerine bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak Türkiye’den şu an için aktif olarak PayPal hesabı açamadığınızı söylememiz gerek. Çin merkezli online ödeme platformu Alipay ise StrongVPN satın almak için kullanabileceğiniz son yöntem.

Yukarıda belirtilen yöntemlerden kendinize en uygun olanı seçebilir ve StrongVPN sahibi olabilirsiniz. StrongVPN’in iki farklı ödeme planı olduğu görülüyor. İlk plan aylık 10 Dolar şeklinde karşımıza çıkıyor. İkinci ödeme planında ise 12 aylık ödeme garantisinin ardından aylık 5.83 Dolar olarak ödemenizi yapabiliyorsunuz. StrongVPN’den memnun kalmamanız durumunda 30 gün içinde yetkililerle iletişime geçebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

 • 1 yıllık planda aylık 5.83 Dolar
 • 1 aylık planda aylık 10.00 Dolar

StrongVPN’in ücretsiz versiyonu da bulunuyor. Daha doğru bir ifadeyle Chrome eklentisi mevcut. 3 GB veri ile sınırlı olan bu eklentiyi kurarak StrongVPN ile ilgili daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

StrongVPN’in öne çıkan özelliklerinden biri kullanım kolaylığı. Hatta birçok VPN kullanıcısı StrongVPN’in en basit VPN’lerden biri olduğunu savunuyor. Bu sebeple ilk kez VPN satın almak isteyen birine StrongVPN öneriliyor.

StrongVPN’in kurulum işlemi de oldukça basit. Şirkete yatırım yapıp satın alma işlemini tamamlamanızın ardından indirme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Kendi cihazınıza uygun bir sürümü seçip bu VPN’i indirebilirsiniz. Kurulum ekranı son güncelleme ile birlikte daha sade hale getirilmiş. İşlemi tamamlarken hangi özellikleri istediğinizi belirtiyor ve kurulumu tamamlıyorsunuz. Mobil sürümlerde de aynı şekilde kurulum yapılıyor.

Müşteri Hizmetleri

StrongVPN satın aldınız ve başınıza bir sorun geldi. Bu durumda karşınıza canlı destek ekibi çıkacak. Ancak bu canlı destek ekibinin hangi saatler içerisinde online olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Sitede bu konu hakkında 7 gün 24 saat bilgisi verilmiş ama bazı durumlarda canlı destek ekibinin online olmadığı görülüyor. Bu tip bir durumda StrongVPN şikayetlerinizi mail yoluyla yetkililere iletebilirsiniz.

İngilizce bir hizmet sunan StrongVPN canlı destek ekibinin üç farklı kategoriye ayrıldığını görüyoruz. Genel sorunlar, teknik problemler ve satış işlemleri şeklinde üç kategori karşımıza çıkıyor. Sorununuza göre bu ekiplerden birine bağlanarak sorununuzu çözüme kavuşturmayı deneyebiliriz.

Olumsuz Özellikler

StrongVPN’in başarılı bir VPN hizmeti olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle StrongVPN’in verdiği hizmete göre fiyatı oldukça uygun. Bununla birlikte VPN konusunda profesyonelleşmiş olanların bu hizmeti biraz daha basit bulduğunu söyleyebiliriz. Programın biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Programın geliştirilme kısmına katılmakla birlikte ana sorunun bu olmadığı görüşündeyiz. Birçok VPN’in 50’nin üstünde farklı ülkeden hizmet verebildiğini görüyoruz. StrongVPN’de bu sayı 20’lerde. Haliyle sunucu sayısının düşük kalması kullanıcıları birkaç Dolar daha fazla verip farklı VPN’leri almaya teşvik ediyor. Kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte bu tip eksiklerin giderilebileceğini düşünüyoruz.

Sonuç

StrongVPN, potansiyeli yüksek olan ve sansürün yaygınlaşmasıyla Türkiye’de kullanımının yaygınlaşmasını beklediğimiz bir VPN hizmeti. Özellikle diğer VPN servislerine nazaran daha uygun bir fiyatla karşımıza çıkması StrongVPN’i cezbediyor. Diğer yandan bu VPN’in birtakım eksiklerinden de bahsedebiliriz. Sunucu sayısının az olması, Amerika merkezli olması sebebiyle veri saklama konusunda şüphelerin ortaya çıkması ve benzerleri. Bütün bu soru işaretlerine rağmen StrongVPN hakkında herhangi bir şikayet olmaması da şirketin işini iyi yaptığını gözler önüne seriyor.

StrongVPN’i deneyimleme şansınız olduysa yorumlarınızla yazımızın güncelliğine katkıda bulunabilirsiniz. StrongVPN şikayet ve yorumlarınız sayesinde bu başarılı şirket ile ilgili en güncel bilgilere erişim sağlayabileceğiz.

StrongVPN Detaylar

Ödeme Yöntemleri:
Dil Seçenekleri:
Para Birimleri:
4,5 rating

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!