Avantajları
 • Uygun Fiyat
 • Limitsiz İşlemler
 • Hızlı Bağlantı
 • Akılcı Ödeme Planı
Dezavantajları
 • TL ile Ödeme Yok

En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, görece yeni sayılabilecek bir VPN servisi. Kağıt üzerinde herhangi bir sorunu olmayan Surfshark’ın yavaş yavaş popüler olmaya başladığı görülüyor. İlerleyen aylarda daha da dikkat çekmesi beklenen Surfshark’ın güvenilirliğinden ödeme planına birçok özelliğini sizler için araştırdık. Yazımıza Surfshark güvenilir mi sorusuna yanıt vermeye çalışarak başlıyoruz.

Surfshark Güvenilir mi?

Surfshark giriş ekranı

İnternetinizi emanet ettiğiniz bir hizmetin güvenilir olup olmadığını incelemek, bu konuda araştırmalar yapmak en doğal hakkınız. Surfshark’ın da bu noktada iyi bir hizmet sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 60’dan fazla ülkede 1.000’den fazla sunucu ile karşımıza çıkan Surfshark ile ilgili en ufak bir olumsuz yorum olmadığı görülüyor. Bu da Surfshark’ın güvenilir olduğunu gözler önüne seriyor.

Surfshark’ın gizlilik ve güvenlik konusunda keskin adımlar attığını söyleyebiliriz. Kill switch özelliği ile DNS sızıntısı ihtimalini tamamen ortadan kaldıran Surfshark, kendi hizmetlerinin denetlenmesi için bağımsız bir denetim firmasıyla çalışıyor. Bu da şirketin ne denli güvenilir olduğunu gözler önüne seriyor. Cure53 ile çalışmalar yapan ve bu şirketin raporlarına göre oldukça güvenilir olan Surfshark’da herhangi bir sorun yaşamadan internetin tadını çıkarabileceksiniz.

Kullanıcı Yorumları

 • Özellikle internet dünyasında bir şirketin güvenilir olup olmadığını sadece denetim firmalarından veya şirketin paylaştığı bilgilerden anlamak mümkün değil. Bu sebeple kullanıcı yorumlarının önemi oldukça fazla. Surfshark hakkında genel olarak olumlu yorumların yapıldığını ve şirket ile ilgili bir sorun yaşanmadığını söyleyebiliriz.
 • Surfshark ile ilgili yorumların başında kill switch özelliği geliyor. Android cihazlarda kill switch özelliğinin hatalı olduğu dile getiriliyor. Ancak bizlerin incelemelerinde böyle bir duruma rastlanmadı. Bunun dışında herkesin olumlu bir şekilde bahsettiği Surfshark’dan sizler de memnun kalacaksınız.

Hız

Surfshark gibi VPN hizmetleri ile ilgili en çok merak edilen konuların başında hız geliyor. Özellikle internet altyapısının her yerde “sağlam” olmadığı Türkiye’de VPN kullanmak kimi zaman işkence haline geliyor. Bu yüzden hızlı VPN’leri tercih etmek oldukça önemli.

Surfshark’ın en hızlı VPN olma gibi bir iddiası söz konusu. Bu iddianın yaptığımız testler sonunda tam olarak gerçeği yansıtmadığını söylememiz gerek ama en hızlılardan biri olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. 50 Mbps indirme hızıyla kullanmaya başladığımız Surfshark’da yakın sunucularda hız 35 Mbps civarına düşüyor. Bu hız düşmesi kabul edilebilir seviyelerde. En uzak sunucularda ise 20 Mbps civarında bir hıza ulaşıyoruz. Daha hızlı VPN’ler var mı? Evet ama bu fiyata bundan daha hızlısını bulmak imkansız.

Veri Saklama

VPN’lerin kullanma biçimlerinden biri arkada iz bırakmamaktır. İnterneti nasıl kullandığınızın kayıt altına alınmamasını istiyorsanız VPN kullanmak zorundasınız. Ancak bazı VPN’lerin ya reklam amaçlı ya da başka amcalar uğruna kayıt tuttukları biliniyor. Surfshark ise bunlardan biri.

Sitemizdeki butonları kullanarak Surfshark’a erişim sağlamanızın ardından Surfshark’ık sıkça sorulan sorular bölümüne giriş yapabilirsiniz. Burada açıkça belirtilen IP adresiniz, kullandığınız VPN sunucuları, satın alma geçmişi ve benzeri verilen saklamadığı göze çarpıyor. Bunun yanında British Virgin Adaları’nda kurulması da bu bilginin doğru olduğunu gözler önüne seriyor. Bu ülkede VPN hizmetleri sunan şirketlerin veri paylaşmasını gerektirecek bir yasa bulunmuyor. Böylece güvenli internet isteyenler Surfshark’a yöneliyorlar ve sorunsuz bir şekilde internette dolaşabiliyorlar.

Yayın İzleme ve Torrent

Surfshark ve birçok VPN’in kullanım sebepleri arasında yayın izleme geliyor. Dünyanın birçok yerinde coğrafi kısıtlamalarla karşımıza çıkan programları VPN aracılığıyla sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Surfshark’ın da bu noktada birçok engeli aşmayı başardığını görüyoruz. Netflix Amerika dahil birçok ülkenin Netflix’ini kesintisiz bir şekilde izleme şansınız bulunuyor. Dönem dönem sorunlar çıktığı belirtilmiş ama bizler en azından kayıt aşamasında bu şekilde bir sorunla karşılaşmadık. Netflix dışında Amerika merkezli yayınları yine Surfshark sayesinde Türkiye’den takip edebiliyorsunuz. Hulu, BBC iPlayer gibi yayınları da izleyebilirsiniz.

Netflix radarından bir şekilde kurtulmayı başaran Surfshark’ın Torrent için de uygun bir VPN hizmeti olduğunu söyleyebiliriz. P2P paylaşımı ve Torrent kullanımını destekleyen Surfshark, Hollanda sunucuları üzerinden güvenliğinizi sağlıyor. Kısacası; Torrent için ideal, yayın hizmetleri için de uygun bir VPN arayanlar Surfshark’ı tercih edebilirler.

Hangi Cihazlarla Uyumlu?

Surfshark’ın en ilgi çekici özelliklerinden biri cihaz uyumu. Birazdan bu konuyu açıklığa kavuşturacağız. Surfshark satın aldıktan sonra Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV gibi cihazlarda bu VPN’i kullanabiliyor ve güvenli internet ile sorun yaşamıyorsunuz.

 1. Windows
 2. macOS
 3. Linux
 4. Android
 5. iOS
 6. Routers
 7. Chrome
 8. Firefox
 9. Amazon Fire TV

Surfshark’ın ilgi çekici özelliği ise sınırsız sayıda cihazda bu programın kullanılabilmesi. Tek bir lisansla dilediğiniz kadar cihaza bu programı yükleyebilir ve her cihazdan güvenli interneti yaşayabilirsiniz. En ufak bir kısıtlamanın dahi olmaması Surfshark’ın rakiplerinden en azından bu konuda bir adım öne koyuyor.

Ödeme Yöntemleri ve Planı

Surfshark ödeme planları

Dünyanın en popüler VPN hizmetlerinden biri olma yolunda ilerleyen Surfshark’ın ödeme yöntemleri listesi her kesimden internet kullanıcısını memnun ediyor. Surfshark’ın ödeme yöntemleri arasında tahmin edebileceğiniz üzere Kredi Kartı yöntemi yer alıyor. Visa ve Mastercard ile dilediğiniz zaman Surfshark’a yatırım yapabilir ve bu VPN’in sahibi olabilirsiniz. Surfshark satın almak için PayPal, Google Pay ve Amazon Pay gibi Türkiye’de aktif olarak kullanılmayan ödeme yöntemleri de yer alıyor. Ayrıca kripto paralarla da yatırım yaparak Surfshark sahibi olabiliyorsunuz.

Ödeme yöntemleri noktasında her kesimden internet kullanıcısını memnun ettiklerini dile getirdik. Şirketin ödeme planı noktasında da en ufak bir sorunu olmadığını görüyoruz. Başarılı şirket, en ucuz VPN olarak karşımıza çıkıyor. 24 aylık bir planda aylık 1.99 Dolar’a Surfshark sahibi olabiliyorsunuz. 1 yıllık planda ise aylık 5.99 Dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Aylık satın almak isteyenler ise 11.95 Dolar yatırım yapıyorlar.

 • 2 yıllık planda aylık 1.99 Dolar
 • 1 yıllık planda aylık 5.99 Dolar
 • 1 aylık planda aylık 11.95 Dolar

30 gün içinde memnun kalmayanların parası iade ediliyor. Deneme sürümü ise bulunmuyor.

Kullanım Kolaylığı

Surfshark’ın yeni başlayanlar için en uygun VPN hizmetlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Surfshark’ın oldukça sade bir ana sayfası bulunuyor. Bütün işlemleri gerçekleştirip uygulamayı açtığınızda otomatik olarak size en uygun sunucuya bağlanıyorsunuz. Bu da kısa sürede internetinizi güvenli tutmanız anlamına geliyor.

Surfshark’ın sahibi olmak için ilk olarak ödeme planını seçmeniz gerekiyor. Ödemeyi gerçekleştirmenizin ardından Surfshark sizi indirme sayfasına yönlendiriyor. Burada cihazınıza uygun programı indiriyor ve kurulum işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Reklam engelleyici özelliği de bulunan Surfshark’ı kurduktan sonra otomatik olarak en uygun lokasyona bağlanıyorsunuz. Böylece internetinizi güvende tutma şansını yakalıyorsunuz.

Müşteri Hizmetleri

Türkiye şartlarında ciddi rakamları ödemek zorunda kaldığınız Surfshark’ta bir sorun yaşamanız durumunda ne yapacağız sorusu akıllara gelebilir. Şirket, bu noktada net bilgilerle kullanıcılara ışık tutuyor. Surfshark resmi sitesine bağlandıktan sonra sağ alt köşedeki destek bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda sıkça sorulan sorular bölümü karşınıza çıkacak. Burada sorununuzu çözüme kavuşturamazsanız canlı destek ekiplerine bağlanabilirsiniz. Günün her saati online olan bu ekiple birlikte mail destek ekibi de sitede görev yapıyor.

Surfshark’ın 20 farklı dilde hizmet verdiğini görüyoruz. Bununla birlikte canlı veya mail destek ekibi sadece İngilizce olarak hizmet sunuyor. Bu yüzden İngilizce olarak şikayetlerinizi dile getirebiliyorsunuz. İlerleyen haftalarda farklı dillerde ekiplerin de sitede görev yapması bekleniyor.

Olumsuz Özellikler

Surfshark, potansiyeli oldukça yüksek olan ve piyasanın en ilgi çekici VPN hizmetlerinden birini sunan şirketlerden biri. İlerleyen yıllarda daha fazla dikkat çekmesini beklediğimiz Surfshark’ın birkaç olumsuz özelliğinin de olduğunu söylememiz gerek.

Bizlerin gözüne çarpan en büyük eksiklik sunucu sayısının diğer VPN hizmetlerinden daha düşük olması. Diğer yandan bu özellik şu an için hızlı bir VPN olarak Surfshark’ın karşımıza çıkmasını sağlıyor. İlerleyen dönemlerde sunucu sayılarını arttırmaları bekleniyor. Böyle bir gelişme olduğunda VPN’in hızı ne boyutlarda olacak merak konusu.

İkinci olumsuz özellik ise bazı uygulamaların eksik olması. Özellikle Android uygulamasında birtakım sorunlar olduğu belirtiliyor. Bizlerin testlerinde programda eksikler olduğu görüldü ama çalışmayan bir özellik dikkatimizi çekmedi. Bu iki olumsuz özellik dışında sorunu olmayan Surfshark, özellikle fiyatıyla piyasanın en potansiyelli şirketlerinden biri konumunda.

Sonuç

En uygun VPN hizmeti nedir sorusunun yanıtı olarak rahatlıkla Surfshark’ı verebiliriz. Piyasanın en ucuzu olan ve bu fiyata rağmen rakiplerinden ciddi bir eksiği olmayan Surfhsark’tan memnun kalacağınızı ve en ufak bir sorun dahi yaşamayacağınızı düşünüyoruz.

Surfshark’ın tam olarak nasıl bir hizmet verdiğini ise sizlerden gelecek olan yorumlardan sonra anlayabileceğiz. Surfshark şikayet ve yorumlarınızı bizlerle paylaşarak en güncel bilgileri almamızı sağlayabilirsiniz. Tüm yorum ve şikayetlerinizi bekliyoruz.

Surfshark Detaylar

Ödeme Yöntemleri:
Dil Seçenekleri:
Para Birimleri:
4,8 rating

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!