Bedava VPN Servisleri Güvenli mi?Türkiye’de hizmet veren VPN servislerinin bir bölümü ücretsiz. Bedava VPN önerisi yapan kişilerin de büyük bir kısmı benzer servisleri öneriyorlar. Peki, bedava VPN servisleri gerçekten güvenilir mi?

VPN servisleri, internet yasaklarının olduğu her ülkede popüler olacak. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde popüler olan bu servislerin son dönemde Türkiye’de de popüler olduğu biliniyor. Ancak bu noktada da “hangi VPN’i satın almalıyım?” sorusu devreye giriyor.

Son dönemde piyasada birçok ücretsiz VPN servisi görülüyor. Bedava VPN servislerini deneyen kişilerin de bazı servislerden memnun kaldığını söyleyebiliriz. Ancak her şeye rağmen bedava servisler konusunda temkinli olmanız gerekiyor.

VPN’in Doğasına Aykırı Durumlar Bedava Servislerde Görülüyor

VPN hizmetlerini kullanan bir kişinin asıl amacı internette herhangi bir kaydının tutulmaması ve yasaklı olan sitelere rahatlıkla giriş yapmak. Bununla birlikte bedava VPN’ler bazı noktalarda VPN kullanımının amacına hitap etmiyor.

Bedava servislerin büyük bir bölümü kayıt tuttuğunu belirtiyor. Bu da bilgilerin aslında çalınabileceği ve güvenli bir şekilde internette dolaşamayacağınız anlamına geliyor. Diğer yandan bedava VPN kullanıp, kredi kartı bilgilerini çaldıran kişilerin de fazla olması konu hakkında şüpheleri biraz daha arttırıyor. Tabii ki kesinlikle VPN yüzünden bilgilerin çalındığı söylenemez ama buna benzer şikayetlerin fazla olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekiyor.

Gerçekten ücretli VPN kadar etkili olan bedava VPN servisleri de bulunuyor. Hotspot Shield bunlardan biri. Bu başarılı VPN servisinin ücretsiz sürümüne sitemizden ulaşabilirsiniz.

Neden Bedava VPN Servisleri Aranıyor?

Türkiye’deki aramalara baktığımızda VPN ile ilgili bedava servislerin en fazla arandığı görülüyor. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte asıl sebebinin ekonomik durumlar olduğu söylenebilir. VPN, internet bağlantınız için gerekli ama Türkiye’de birçok kişinin bütçesinin buna yeterli olmadığı görülüyor. Özellikle Dolar ve Euro kurunun her geçen gün TL karşısında biraz daha değerlenmesi VPN servislerinin TL bazında pahalı konuma düşmesi anlamına geliyor.

İlerleyen yıllarda da VPN servislerinin bedava olanları tercih edilecek ve birçok kişi aslında farkında olmadan internet güvenliğini riske atacak. Bütün bunlarla birlikte Hotspot Shield gibi işini iyi yapan bedava VPN önerilerinizi bekliyoruz. Yapacağınız yorumlar, diğer internet kullanıcılarının en güncel bilgileri elde etmesini sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!