Avantajları
 • Uygun Ödeme Planı
 • Türk Lirası ile Ödeme
 • Ücretsiz Deneme
 • İndirme Hızı
Dezavantajları
 • iPlayer’da Sorun Yaratıyor

Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” mottosuyla müşterilerini bekliyor. Dünyanın her yerinden üyesi olan Hotspot Shield’ın dikkat çekici özelliklerinden biri Türk Lirası ile işlem görmeleri. Hotspot Shield güvenilir mi? Hotspot Shield’da yayınları izleyebilir miyim gibi soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. Hotspot Shield incelememize Hotspot Shield güvenilir mi sorusuna yanıt vererek başlıyoruz.

Hotspot Shield Güvenilir mi?

Hotspot Shield giriş ekranıDünyanın dört bir yanında hizmet veren Hotspot Shield, kendine dünyanın en hızlı VPN’i diyor. Hız konusuna geçmeden önce şirketin güvenilir olup olmadığını incelemek gerekiyor. Şirketin 2.500’den fazla sunucu üzerinden hizmet verdiği görülüyor. 60’dan fazla ülkeden hizmet veren Hotspot Shield, güvenilir internet için özel bir çaba sarf ediyor.

Hotspot Shield’ın güvenilirliğini incelemek için genel özelliklerine bakmak gerekiyor. Kill switch özelliği bulunan Hotspot Shield, bu sayede DNS sızıntısı ihtimalini ortadan kaldırıyor. Ciddi şikayetler de almayan Hotspot Shield’ın hizmetleri sizleri memnun etmeyi başaracak.

Kullanıcı Yorumları

 • İnternet üzerinden hizmet veren bir şirketin güvenilir olup olmadığını anlamanın yollarından biri kullanıcı yorumlarını incelemek. Bu yorumlar sayesinde ilgili şirketin kağıt üzerinde paylaştığı bilgilerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını öğrenebiliyoruz. Hotspot Shield hakkında yapılan yorumların da geneli olumlu olunca ortada ciddi bir problem kalmıyor.
 • Genel olarak VPN kullanıcılarını memnun eden Hotspot Shield’ın oyun oynayan kullanıcılardan zaman zaman eleştiriler aldığı da görülüyor. Rastgele ağlara bağlanması yüzünden oyunlarda randıman sağlanamıyormuş. Bunun dışında şirket hakkında herhangi bir olumsuz yorum bulunmuyor. Sizler de Hotspot Shield’ı kullanma şansı yakaladıysanız yorumlarınızla hem bizleri hem de diğer VPN kullanıcılarını bilgilendirebilirsiniz.

Hız

Dünyanın en hızlı VPN’i mottosuyla yola çıkan Hotspot Shield’ın bu mottonun altını doldurup doldurmadığı merak ediliyor. VPN kullanımının en büyük sorunlarından biri haline hız düşmesini engelleyen VPN’ler bu sayede ön plana çıkmayı başarıyorlar. Hotspot Shield’ın da bu noktada ön plana çıkmayı başardığını söyleyebiliriz.

Örneğin; 60 Mbps bi hızınız var ve Hotspot Shield’ı açtınız. Bu durumda hızınız yakın lokasyonlarda 45 Mbps civarına düşüyor. Bu da VPN kullanıcıları için kabul edilebilir bir seviye. Hotspot Shield’da kendinize en uzak sunucuları da seçseniz benzer bir hızı yakalıyorsunuz. Bu da dünyanın en hızlı VPN’i mottosunun altını belli ölçülerde dolduruyor.

Veri Saklama

VPN kullanıcılarının en fazla önem verdiği konulardan biri de veri saklama. Birçok kişi VPN’i güvenli bir şekilde arkasında iz bırakmadan internette dolaşmak için tercih ediyor. Hotspot Shield’ın bu noktada nasıl bir hizmet sunduğu da haliyle merak ediliyor.

Hotspot Shield’ın veri saklamadığı kullanım sözleşmesi olarak belirtebileceğimiz bir bölümde açıklanmış. Bu da girdiğiniz sitelerin kaydının tutulmadığını ve gerçek IP adresinizin paylaşılmayacağını gözler önüne seriyor. Diğer yandan şirketle ilgili birtakım soru işaretlerinin de bulunduğunu söylememiz gerek.

Şirket veri toplamadığını belirtse de aslında kısmen veri topluyor. Sadece bu verileri üçüncü parti kişilerle paylaşmıyor. Reklam amaçlı bu verilerin kullanıldığı belirtiliyor. Bu da Hotspot Shield’ın iş ortaklarına bilgi amaçlı verilerin verilebileceğini düşündürtüyor. Şirket ile ilgili bu zamana kadar veri konusunda bir şikayet olmaması da bu durumun aslında çok ciddi bir sorun olmadığını gözler önüne seriyor.

Yayın İzleme ve Torrent

VPN’lerin yaygın kullanım biçimlerinden biri yayın izlemedir. Özellikle coğrafi kısıtlamaların olduğu yayıncıların bu kısıtlamalarını VPN ile aşmak isteyenler Hotspot Shield gibi VPN’lere yöneliyorlar. Hotspot Shield’ın bu noktada en ufak bir sorun çıkarmadığını görüyoruz. Bu VPN’i satın almanızın ardından Netflix, Hulu gibi HBO Go gibi Amerika merkezli şirketlerin yayınlarını satın alabilir ve Amerika içeriklerini izleyebilirsiniz. Bunun yanında Hotspot Shield ile BBC iPlayer izleme şansınız da bulunuyor.

Yayın izleme noktasında en ufak bir sıkıntısı olmayan Hotspot Shield’ın Torrent noktasında birtakım sorunları var. Torrent için özel destek ayaları bulunmuyor. P2P’ye izin verse de Torrent için daha başarılı VPN’ler olduğu söylenebilir. Torrent dışında yayın izlemek için bir VPN arayanlar ise gönül rahatlığıyla Hotspot Shield’ı kullanabilirler.

Hangi Cihazlarla Uyumlu?

Hotspot Shield’ın birçok farklı cihazla uyumlu olduğunu görüyoruz. Günümüzde bir VPN servisinin zaten başarılı olabilmesi için farklı platformlarla uyumlu olması gerekiyor. Bu prensibi benimseyen Hotspot Shield’ı Windows, macOS, Android, iOS, Chrome gibi cihazlarda kullanabilirsiniz.

 1. Windows,
 2. macOS
 3. Android
 4. iOS
 5. Chrome

Uyumlu olduğu cihazların yanı sıra tek lisansla kaç cihazda kullanılacağı da merak ediliyor. Hotspot Shield’ı satın aldığınızda 5 farklı cihazda bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Aynı anda ise iki farklı cihazda aktif olarak kullanılıyor. Mobil uygulamalar noktasında kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Hotspot Shield’da en ufak bir sorun yaşamadan internetin keyfini çıkarabileceksiniz.

Ödeme Yöntemleri ve Planı

Hotspotshield VPN indirBirtakım eksikleri olmasına VPN satın almak isteyenlerin ilk tercihi olan Hotspot Shield’ın ödeme yöntemleri noktasında birtakım eksikleri olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için geleneksel ödeme yöntemleri ile potansiyel müşterilerinin karşılarına çıkıyorlar. Kredi Kartı en yaygın yöntemlerden biri. Visa, MasterCard ve American Express ile Hotspot Shield’ı satın alabiliyorsunuz. Bu ödeme yöntemi dışında Türkiye’de şu an için aktif olarak kullanılmayan PayPal ile Hotspot Shield sahibi olabiliyorsunuz. İlerleyen dönemlerde yeni ödeme yöntemlerinin karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Hotspot Shield’ın birçok VPN hizmetinden en büyük farkı Türk Lirası olarak ödeme kabul etmesi. Yukarıdaki ödeme yöntemlerinden birini seçtikten sonra aylık 74.99 TL vererek Hotspot Shield’ın sahibi olabiliyorsunuz. Aylık ödeme planının yanı sıra iki farklı ödeme planı daha olduğunu görüyoruz. 3 yıllık ödeme planında aylık 16.99 TL ödeyerek 3 yıl boyunca Hotspot Shield’ın sahibi olabilirsiniz. 1 yıllık planda ise aylık 44.99 TL ödüyorsunuz. Sitemizdeki bağlantıları kullanarak daha uygun fırsatların sahibi olabilirsiniz. 30 gün içinde memnun kalmamanız durumunda paranız iade ediliyor.

 • 3 yıllık planda aylık 16.99₺
 • 1 yıllık planda aylık 44.99₺
 • 1 aylık planda aylık 74.99₺

Hotspot Shield’ın bedava versiyonu da olduğu görülüyor ama bu versiyonda hizmetler sınırlı ve hız oldukça düşük. Ayrıca bu hizmette reklamlar da mevcut. Haliyle bu hizmetin tam olarak insanları tatmin ettiğini söyleyemiyoruz.

Kullanım Kolaylığı

VPN hizmetlerine pek de hakim olmayan biri için VPN’den beklenen en önemli özelliklerden biri kullanım kolaylığı. Mümkün mertebe sade olan ve birçok kişinin kısa sürede programı kavramasını sağlayan VPN hizmetleri ön plana çıkmayı başarıyorlar. Hotspot Shield’ın da bu noktada kullanıcılarını memnun etmeyi başardığını görüyoruz.

Hotspot Shield’ın ödemesini yapmanızın ardından bir program sayfası karşınıza çıkıyor ve bu sayfadan indirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha sonrasında herhangi bir ekstra işlem yapmadan programı cihazınıza kurabilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra da sunucular bölümünden bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçip bağlan demeniz yeterli oluyor. Kısacası; daha önce VPN kullanmamış olanlar dahi Hotspot Shield’ın nasıl bir hizmet verdiğini kısa sürede kavrıyorlar.

Müşteri Hizmetleri

Hotspot Shield’ın birtakım eksikleri olduğunu da söylememiz gerek. Şirketin özellikle müşteri hizmetleri noktasında birtakım problemleri olduğu görülüyor. Ana sayfada bir sohbet bölümü bulunsa da bu bölüm üzerinden destek hizmeti verilmiyor.

Hotspot Shield şikayetlerimi nasıl dile getirebileceğim diye soranlar olacaktır. Şirketin mail destek ekibi bulunuyor. Ana sayfadaki sohbet kısmına tıklayıp, ad ve e-posta adresinizi girmenizin ardından mesajınızı yazıyorsunuz. Ortalama 1 gün içinde mesajınıza dönüş yapılıyor ve sorununuzu çözüme kavuşturuyorsunuz. Sohbet bölümü Türkçe olsa da İngilizce olarak sorunlarınızı dile getirmeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacak. İlerleyen yıllarda bu ekibin yanına canlı destek ekibinin de eklenebileceğini düşünüyoruz.

Olumsuz Özellikler

Kusursuz bir hizmet sunan Hotspot Shield’ın elbette eksik olduğu alanlar bulunuyor. En basiti canlı destek ekibinin bulunmaması şirket için bir sorun. Bununla birlikte daha spesifik sorunların olduğunu da görüyoruz.

Hotspot Shield’ın bizlere göre en büyük eksiği Torrent için uygun olmaması. P2P desteklense bile Torrent konusunda rakiplerinden bir adım geride kalıyorlar. Bunun yanında ödeme yöntemleri arasında kripto paralar ve daha aktif olarak kullanılabilecek ödeme yöntemleri bulunmuyor. Bu iki sorun dışında şirketin hız, güvenlik ve benzeri konularda sorunu bulunmuyor. Güvenle Hotspot Shield satın alabilir ve internetinizi güvenli hale getirebilirsiniz.

Sonuç

Sık sık dile getirdiğimiz Torrent sorunu dışında Hotspot Shield’dan memnun kalacaksınız. Özellikle Türkiye’de yaşayan internet kullanıcılarının Hotspot Shield’ın verdiği hizmetlerden memnun kalacağını düşünüyoruz. Kabul edilebilir eksikleri olan Hotspot Shield’a avantajlı bir ödeme planı ile sahi olabilirsiniz.

Başarılı bir VPN hizmeti vaat eden Hotspot Shield hakkında yorumlar yaparak yazımızın güncelliğine katkıda bulunabilirsiniz. Hotspot Shield şikayet ve yorumlarınız sayesinde şirket hakkında en güncel bilgileri elde etmiş olacağız. Tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

Hotspot Shield Detaylar

Ödeme Yöntemleri:
Dil Seçenekleri:
Para Birimleri:
4,8 rating

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!