Türkiye’de VPN Kullanımı Neden Gerekli?Gündemi meşgul eden sosyal medya kısıtlamasının ardından VPN kullanımı popüler oldu. Son dönemde VPN’leri de yasaklayalım şeklinde bir öneri ortaya atılsa da henüz bu yönde bir gelişme yok. Peki, mevcut şartlarda Türkiye’de VPN kullanımı neden gerekli?

VPN’i yasaklamayı düşünen veya bu yönde bir teklifte bulunan kişilerin VPN servisleriyle ilgili bilgisinin kısıtlı olduğu kanaatindeyiz. Birçok yasağın olduğu Türkiye’de VPN bir yasak delici olarak görülebilir ama tek başına sistemi buna indirgemek doğru değil. Birçok büyük şirket evden çalışmaya geçtiğinde VPN sistemlerini tercih ettiler. Haliyle VPN yasağı çok makul değil. Bununla birlikte Türkiye’de VPN yasağı olmasa bile her geçen gün farklı bir internet yasağı gündeme gelebiliyor. Durum böyle olunca Türkiye’de VPN kullanımı neden gerekli sorusu gündeme geliyor. VPN’in gerekliliğini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Türkiye’de Yaşadığınız İçin: Türkiye’de neden VPN kullanmalıyım sorusunun cevabı aslında sorunun içinde gizli. Çünkü Türkiye’de yaşıyorsunuz. Yaklaşık 1.5 ay önce sosyal medyanın öneminden bahseden onlarca siyasi vardı. Bir anda bu görüş ortadan kalktı ve sosyal medyayı kısıtlamamız gerekiyor noktasına gelindi. Yarın farklı bir konuda benzer bir durumun yaşanmayacağının garantisi yok. Dolayısıyla VPN kullanarak kendinizi güvende tutmanız gerekiyor.
  2. Özgürce İnternet Dolaşımı: VPN kullanmadığınız durumlarda internette tam olarak güvenle ve özgürce dolaşamıyorsunuz. Birtakım kısıtlamalar karşınıza çıkıyor. Bu kısıtlamaları yaşamamak ve kendi özgür iradenizle dilediğiniz siteye girebilmek için VPN kullanmalısınız.
  3. Bölgesel Kısıtlamaları Aşmak: Bazı şirketlerin Türkiye’ye kapılarını kapadığını ve Türkiye’den üye kabul etmediğini görüyoruz. Şirketlerin bu tutumunun kendilerince haklı sebepleri olsa da bu tarz kısıtlamaların doğru olmadığı görüşündeyiz. İşte bu tarz kısıtlamaları güvenilir VPN hizmetleriyle aşabilirsiniz. Böylece bölgesel kısıtlamalar olmadan dilediğiniz siteye üye olabilir ve bu şekilde hizmet alabilirsiniz.

Türkiye’de VPN kullanımı görünen o ki son dönemde biraz daha yaygınlaşacak. Birçok kişiye pahalı gelen VPN servislerinin özel kampanyaları da bu noktada değer kazanacak. Sitemizde yer alan VPN servislerini inceleyebilir ve bu şekilde kendinize en uygun VPN’i seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!