Avantajları
 • Her Platformda Çalışıyor
 • 94 Ülkeden Hızlı VPN Servisi
 • Günün Her Saati Canlı Destek
 • Şirketler için Şifreleme İmkanı
Dezavantajları
 • Geçici Bağlantı Sorunları

Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de bu alanda hizmet veren en popüler şirket. Birçok farklı sunucu üzerinden dünyanın dört bir yanında internete bağlanmanızı sağlayan ExpressVPN’in tüm özelliklerini sizler için araştırdık. ExpressVPN’i nasıl satın alabilirim? ExpressVPN güvenilir mi? ExpressVPN kullanıcıları şirketin verdiği hizmetten memnunlar mı gibi soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ExpressVPN Güvenilir mi?

ExpressVPN giriş ekranı

İnternetinizi emanet ettiğiniz bir uygulamanın güvenilir olup olmadığını merak etmek ve bu güvenilirlik üzerine sorular sormak en doğal hakkınız. ExpressVPN de bu sorulara net yanıtlar veriyor. 94 farklı ülke üzerinden internete bağlanma fırsatı sunan ExpressVPN, British Virgin Adaları’nda kuruldu. 160 farklı konumdan 3.000’den fazla sunucusuyla hizmet sunan ExpressVPN’in en güvenilir VPN’lerden biri olduğu biliniyor.

ExpressVPN’in soyut güvenilirlik özelliklerine ek olarak somut olarak güvenilir olduğunu kanıtladığı noktalar da bulunuyor. Şirketin en bilinen güvenilirlik özelliği “kill switch” ile DNS sızıntısı ve benzeri ihtimalleri ortadan kaldırıyor. ExpressVPN’in bir diğer dikkat çekici özelliği ise ayrık tünelleme. Bu özellik sayesinde VPN açıkken bile kendi gerçek konumunuzla dilediğiniz siteye bağlanma şansını yakalıyorsunuz. Ters ayrık tünelleme ile bu özelliğin tam tersi şekilde bazı siteleri ziyaret edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için her şeyi yapan ExpressVPN’in hizmetlerinden memnun kalacaksınız.

Kullanıcı Yorumları

 • Bir VPN servisinin güvenilir olup olmadığını anlamanın yollarından biri de kullanıcı yorumlarını incelemek. Eğer ilgili servis hakkında olumlu yorumlar mevcutsa haliyle şirkete güven duymak çok daha kolay oluyor. ExpressVPN’in de bu noktada bizlerden geçer not aldığını söyleyebiliriz.
 • ExpressVPN ile ilgili yorumların neredeyse tamamının olumlu olduğunu görüyoruz. Özellikle hız konusunda ExpressVPN, tüm müşterilerini memnun etmeyi başarmış durumda. Bu denli olumlu yorumların olduğu bir şirket için haliyle güvenilir değil yorumunu yapmak mümkün değil. Güvenle ExpressVPN’e sitemizdeki bağlantıları kullanarak erişim sağlayabilir ve bu ilgi çekici VPN ile internet güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Hız

Bir VPN’den beklenenler neler sorusunun ilk yanıtı herhalde güvenilirlik olur. ExpressVPN bu noktada her kesimi memnun etmeyi başarmış durumda. VPN beklentileri noktasında ikinci yanıtın ise hız olacağını tahmin ediyoruz. Bildiğiniz üzere VPN kullandığınızda internet hızınız düşüyor ve bağlantı problemi yaşayabiliyorsunuz. Bu sebeple belli bir seviyenin üstünde hıza sahip VPN’ler piyasada ön plana çıkıyorlar. ExpressVPN de bunlardan biri.

Güncel hızınızın 60 Mbps olduğunu varsayalım. Kendinize yakın bir lokasyon seçip ExpressVPN’i açtığınızda bu hız 52 Mbps civarında oluyor ki VPN’lerin tamamı hesaba katıldığında bu hızın inanılmaz olduğunu söylememiz gerekiyor. Biraz daha uzak bir sunucu seçtiğinizde ise 45 Mbps civarına düşen bir hız görüyoruz. En uzak lokasyonlarda bile hız 42 Mbps civarına düşüyor. Bu testler, ExpressVPN’in en hızlı VPN olduğunu gözler önüne seriyor.

Veri Saklama

ExpressVPN ve diğer VPN’leri birçok kişi arkada iz bırakmadan internette dolaşmak için kullandığını görüyoruz. Veri saklama veya kayıt etme gibi durumlar bu sebeple bir VPN’de aranan özellikler arasında gösteriliyor. ExpressVPN’in ise kesinlikle sıfır kayıt politikasına sahip olduğu görülüyor.

DNS sorguları, gerçek IP’niz, VPN üzerinden bağlandığınız IP adresleri ve benzerleri kesinlikle kayıt altında tutulmuyor. Bununla birlikte ExpressVPN’in anonim olarak kayıtları bazı durumlarda topladığı belirtiliyor. Bu da sorunları daha hızlı bir şekilde çözmek için kullanılıyor.

Anonim olarak kayıtlar bir gün aleyhimize kullanılabilir mi sorusu aklınıza gelebilir. Buna 2016 yılında yaşanan bir olay ile örnek verelim. 2016 yılında Karlov suikastı olayında kayıtların ve maillerin ExpressVPN ile paylaşıldığı belirtilmişti. Davada ExpressVPN’den bilgi alınmak istendi ama ExpressVPN hiçbir şekilde kayıt tutmadıkları için bilgi paylaşamadı. Böylesine ciddi bir olayda bile bilgi paylaşımı yapmayan veya yapamayan bir şirketin veri saklamadığına emin olabilirsiniz.

Yayın İzleme ve Torrent

VPN’in yaygın kullanım biçimlerinden biri de yayın izleme. Farklı platformlar üzerinden yayınları takip etmek için VPN sahibi olmanız gerekiyor. Örneğin; Netflix’in Amerika içeriklerine ulaşmak istiyorsunuz. Bu şekilde ExpressVPN’i indirip Netflix’e Amerika üzerinden bağlanıp, üyelik oluşturabilirsiniz. ExpressVPN de bu noktada sizlere epey yardımcı oluyor. ABD sunucuları üzerinden Hulu, Netflix, Amazon Video, HBO GO gibi programlara erişim sağlayabiliyorsunuz. İngiltere sunucularından da BBC iPlayer’a erişim sağlayabilirsiniz.

Yayın izleme noktasında sizlere iyi bir deneyim vaat eden ExpressVPN’in Torrent için de uygun bir VPN olduğunu görüyoruz. Tüm sunucularında P2P’ye izin veren ExpressVPN’in hızı kısıtlamaması da Torrent için uygun bir VPN olduğunu gözler önüne seriyor. Güvenle ExpressVPN’i satın alabilir ve internetin tadını sorunsuz bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Hangi Cihazlarla Uyumlu?

ExpressVPN’in piyasanın en önde gelen şirketlerinden biri olmasını sağlayan durumların başında birçok cihazla uyumlu olması geliyor. Birçok VPN’in aksine Andorid, Windows, Mac, iOS, Linux, BlackBerry, Chromebook, Kindle Fire üzerinden ExpressVPN’i kullanabilirsiniz.

 1. Andorid
 2. iOS
 3. Windows
 4. Mac
 5. Linux
 6. BlackBerry
 7. Chromebook
 8. Kindle Fire

Bu kadar fazla cihazla uyumlu olan bir uygulama için akla gelen soru tek lisansla kaç farklı cihazda ExpressVPN’i kullanabilirim şeklinde oluyor. ExpressVPN satın aldığınızda 5 farklı cihazda bu VPN’i kullanabiliyorsunuz. Bu noktada tek eksik aynı anda 3’ten fazla cihazda ExpressVPN’in çalışmaması. Andorid ve iOS için harika bir hizmet sunan ExpressVPN’in bu noktada verdiği hizmetlerden yana sorun yaşamayacaksınız.

Ödeme Yöntemleri ve Planı

ExpressVPN uygulamaları

ExpressVPN’in tüm özellikleri VPN kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Peki bu kusursuz hizmeti nasıl satın alabileceksiniz?

ExpressVPN’in ödeme yöntemleri noktasında her kesimden internet kullanıcısına hitap ettiğini görüyoruz. İnternette geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmaya sıcak bakanlar için Kredi Kartı ödeme yöntemi sisteme dahil edilmiş. Türkiye’de hizmet vermeyen PayPal diğer bir alternatif. Bitcoin ve diğer kripto paralarla da yatırım yapabiliyorsunuz. Rusya merkezli bir ödeme yöntemi olan Webmoney ve birkaç farklı ödeme yöntemi daha ExpressVPN ödeme yöntemleri arasında yer alıyor.

Geniş bir ödeme yöntemi listesi oluşturan ExpressVPN’i 1 aylığına sahip olmak isteyenler 12.95 Dolar ödemek zorundalar. Piyasadaki diğer VPN’lere nazaran biraz daha pahalı olması ExpressVPN’in olumsuz özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte özel kampanyalarla bu ücreti daha düşük hale getirme şansınız bulunuyor. 12 aylık satın alma işleminde aylık 8.32 Dolar ücret ödemeniz gerekiyor. 6 aylık satın alma planında ise aylık 9.95 Dolar ödemek zorundasınız.

 • 1 yıllık planda aylık 8.32 Dolar
 • 6 aylık planda aylık 9.95 Dolar
 • 1 aylık planda aylık 12.95 Dolar

Bu planlamalardan kendinize uygun olanı seçerek ExpressVPN’in sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ilk 30 gün içinde memnun kalmazsanız paranız iade.

Kullanım Kolaylığı

VPN kullanımı Türkiye’de yeni yeni yaygın hale geliyor. Dolayısıyla bu sektöre çok da yakın olmayan onlarca insan var. Bu insanlar için de öncelik kullanımın kolay olması. ExpressVPN’in özellikle VPN kullanmaya yeni başlayan kişileri memnun etmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Ödeme planını seçip ödemeyi yaptıktan sonra bir aktivasyon kodu alıyorsunuz. Bu aktivasyonu kodunu girdikten sonra hoş geldinizi maili tarafınıza gönderiliyor ve ExpressVPN’i indirmeye başlıyorsunuz. Masaüstü ve mobil uygulaması sorunsuz olan ExpressVPN’i indirdikten sonra dilediğiniz sunucuya bağlanabilir ve internetin tadını daha güvenilir bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Türkiye ekonomisi hesaba katıldığında ciddi bir miktarı gözden çıkararak satın aldığınız ExpressVPN’i satın aldınız ve bir sorunla karşılaştınız. Bu durumda ne yapacaksınız?

ExpressVPN’in günün her saati online olan bir canlı destek ekibi bulunuyor. Toplam 16 farklı dilde hizmet veren şirketin destek ekibi 6 farklı dilde karşımıza çıkıyor. Çoğu zaman İngilizce hizmet veren ekiple sorunlarınızı çözüme kavuşturuyorsunuz. 7 gün 24 saat online olan bu canlı destek ekibinin yanında e-posta servisi üzerinden de destek hizmeti sunuyorlar. Ayrıca “ticket” ile şikayet oluşturup yetkililerin tarafınıza geri dönüş yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

Olumsuz Özellikler

Kusursuz bir VPN olmasına karşın ExpressVPN’in birkaç olumsuz özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliklerin başında da fiyat geliyor. Piyasada iyi bir ödeme planı ile aylık 4-5 Dolar’a sahip olabileceğiniz VPN’ler mevcut. Bu sebeple ExpressVPN’in fiyatı biraz pahalı kalıyor. Diğer yandan bu fiyatın hakkınız verdiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şirketin bir diğer sorunu ise reklam engelleyicisi olmaması. Birçok VPN’de kötü amaçlı reklamlar engellenirken ExpressVPN’de bu şekilde bir özellik bulunmuyor. Bunun dışında ExpressVPN kullandığınızda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sonuç

Dünyanın en başarılı VPN servislerinden biri olan ExpressVPN, özellikle Türkiye şartları hesaba katıldığında bir ihtiyaca dönüşmüş durumda. Ödeme yöntemlerini geniş tutan ve piyasanın en hızlı VPN’i olma özelliğini taşıyan ExpressVPN’de herhangi bir sorun yaşamayacağınızı tahmin ediyoruz.

ExpressVPN hakkında en güncel bilgileri almak için sizlerden gelecek olan yorumlara ihtiyaç duyuyoruz. Deneyimlerinizi ExpressVPN şikayet etiketi ile paylaşabilir ve şirketin tam olarak nasıl bir hizmet verdiğini anlamamıza yardımcı olabilirsiniz. Tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

ExpressVPN Detaylar

Ödeme Yöntemleri:
Dil Seçenekleri:
Para Birimleri:
5,0 rating

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!