Çift VPN Nedir? Double VPN Nasıl Çalışır?İnternet kullanıcıları son dönemde sızıntıları engellemek için çift VPN tercih ediyor. “Çift VPN nedir? Diğer adıyla Double VPN nasıl çalışır?” gibi soruların yanıtlarını sizler için araştırdık.

Türkiye’de internet kullanıcıları yasaklardan bıktığı için VPN servislerini tercih ediyor. Son dönemde VPN servislerinin sızıntı yaptığını düşünen kullanıcılar ise çift VPN veya double VPN kullanıyor. Böylece sızıntılar önleniyor. İki VPN ile kendini güvende tutan kullanıcılar internette daha özgür gezinebiliyor.

Aynı Şirket Tarafından Sunuluyor

Çift VPN hizmeti, aynı şirket tarafından sunuluyor. Bir başka deyişle bu, iki farklı VPN’i aynı anda çalıştırma hizmeti anlamına gelmiyor. Double VPN bağlantısı, aynı VPN hizmeti tarafından işletilen iki VPN sunucusundan birbiri ardına geçen bir internet bağlantısı.

Türkiye’de çift VPN hizmeti alabileceğiniz en önemli şirket NordVPN. Başarılı şirket, ekstra güvenlik isteyen internet kullanıcılarına bu ürününü sunuyor.

Neden Double VPN Kullanılmalı?

Double VPN veya çift VPN kullanmanın temel sebebi iki kat güvenlik. VPN’lerin güvenliğinden şüphe duyan veya şüphe duymasa bile saldırıya açık olduğunu düşünen kullanıcılar, Double VPN ile bu sorunu çözmeye çalışıyor. Böylece iki kat güvenlik önlemi ile internette dolaşabiliyor.

Öte yandan Türkiye’deki güvenilir VPN servislerinden birini tercih ederseniz çift VPN kullanmanıza gerek kalmadan internette güvenle dolaşabilirsiniz. Bu VPN servislerinin başında ExpressVPN geliyor. Sızıntı ihtimalinin olmadığı ExpressVPN ile kendinizi güvende tutabilirsiniz. StrongVPN, Surfshark, Hotspot Shield ve NordVPN de güvenli şekilde internette gezinmenizi sağlıyor. Surfshark ve NordVPN’in çift VPN hizmeti de sunduğu biliniyor.

Çift VPN Kullanmanın Dezavantajları

Çift VPN kullanmak internette daha özgür gezinmeyi sağlasa da bazı dezavantajlar da internet kullanıcılarını bekliyor. Özellikle Türkiye gibi internet hızının tatmin edici boyuttan bir hayli uzak olduğu ülkelerde çift VPN, hız sorununu beraberinde getiriyor. Daha yavaş bir internette daha güvenli şekilde dolaşmak da birçok kullanıcın çift VPN’i tercih etmemesine sebep oluyor.

Çift VPN’in hız sorunu dışında bir problemi yok. İnternet hızınızın etkilenmeyeceğini düşünüyorsanız NordVPN’in bu hizmetini inceleyebilirsiniz. Öte yandan sitemizdeki diğer VPN servisleri de sizleri fazlasıyla memnun edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!