En Yaygın 5 VPN SorunuTürkiye’deki VPN kullanıcıları çeşitli sorunlar sebebiyle sektöre mesafeli. En yaygın 5 VPN sorunu ve bu sorunların çözümünü sizler için araştırdık.

Türkiye’de ihtiyaç haline gelen VPN, döviz kurunun yükselmesi ve VPN’deki çeşitli sorunlar sebebiyle tam anlamıyla herkese ulaşabilmiş değil. Maddi durumu VPN almaya elverişli kişiler bile VPN’in birçok sorunu olduğunu belirtiyor. VPN ile ilgili gündeme gelen en yaygın 5 sorun şu şekilde:

  1. VPN Çok Yavaş: Gündeme gelen sorunların başında VPN’in yavaşlığı geliyor. VPN açtığında internetin çok yavaş olduğunu söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. VPN’in yavaşlığı tam anlamıyla çözümü mümkün olmayan bir konu. İster istemez normal hızınızı VPN açtığınızda kaybediyorsunuz. Bunu en hızlı VPN’leri kullanarak belli ölçülerde çözebilirsiniz. Önerimiz ise ExpressVPN.
  2. Turkcell VPN Sorunu: VPN’in kendisiyle alakalı olmasa da gündeme gelen bir başka sorun Turkcell VPN sorunu. Bu sorunda internete VPN ile bağlanmak zorunluluğu bulunan kişilerin VPN açmaları durumunda sosyal medya paketlerinin devre dışı kaldığı belirtiliyor. Sorunun çözümü için Turkcell ile iletişime geçmek gerekiyor. Bunun yanında kullandığı VPN’i değiştirerek olumlu sonuç alan kişiler de bulunuyor.
  3. Binance VPN Sorunu: Son dönemde kripto para yatırımcılarının büyük bir bölümü VPN ile borsalara bağlanıyor. Binance ise en popüler kripto para borsası. Ancak VPN ile siteye bağlandığınızda zaman zaman sorun yaşayabiliyorsunuz. Kısıtlamaları aşan VPN servislerinden NordVPN veya ExpressVPN gibi servisleri kullandığınızda ise sorun yaşama ihtimaliniz bir hayli azalacak.
  4. VPN Kopma Sorunu: Sık sık VPN’in kopmasına dair şikayetler alınıyor. Daha çok bedava VPN servislerinde görülen bu sorunun çözümü için güvenilir VPN servislerini tercih etmek gerekiyor. StrongVPN, Surfshark gibi VPN’leri kullanmanız durumunda sorun yaşamayacaksınız.
  5. Valorant VPN Sorunu: Popüler oyunlardan Valorant’a VPN ile bağlanan birçok oyuncu bulunuyor. Bu oyuncuların zaman zaman “sunucuyla bağlantı kuramadık. VPN ayalarını kontrol edin” şeklinde hata aldıkları biliniyor. Bu sorunun daha hızlı bir VPN servisi seçerek çözebilirsiniz. ExpressVPN kullanan Valorant oyuncuları bu hatalarla karşılaşmıyor.

VPN kullanırken yaşadığınız farklı sorunları bizlerle paylaşarak yazımızın güncelliğine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca sorunları aşmanıza yardım eden VPN servislerini de bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!