Sosyal medya ikonlarıGeçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama sosyal medya kullanıcılarının paniklemesine sebep oldu. Sosyal medyanın kapatılacağını veya düzenleneceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra en çok merak edilen konu VPN’lerin bu düzenlemeyi aşıp aşmayacağı şeklindeydi.

Özgür bir şekilde internet kullanılmasını sağlayan VPN servisleri sayesinde en ufak bir sorun dahi yaşamadan engellemeleri aşabiliyorsunuz. Türkiye’de gündeme gelen sosyal medya kısıtlaması veya engellemesi sonrasında da VPN’lerin tam olarak ne işe yaradığı ve bu kısıtlamaları aşıp aşamayacağı merak edildi.

VPN Servisleri Sayesinde Yasaklara Takılmadan Hizmet Almak Mümkün

Sosyal medya erişim kısıtlaması veya yeni bir düzenlemenin hayata geçirileceğini işin doğrusu pek sanmıyoruz. Oldu da bu yeni düzenlemeyle sosyal medya tamamen kapatıldı. Bu durumda yapılacak şey bir VPN servisi satın almak ve bu şekilde sosyal medya sitelerine bağlanmak.

VPN’ler engellenemez mi şeklinde bir soru sorulabilir. Aslında bunun cevabı kısmen evet. VPN servislerinin giriş adresleri erişime kapatıldığında bu servisleri Türkiye sınırları içerisinden satın almak çok kolay olmayacak. Bu yüzden de erişim engellemesi olmayan ExpressVPN, NordVPN, StrongVPN gibi servisleri şimdiden satın alabilir ve bir kısıtlama geldiğinde bu kısıtlamayı hissetmeden yolunuza devam edebilirsiniz.

Yasakların İşe Yarama İhtimali Yok Denecek Kadar Az

Türkiye’de aktif olarak kullanılan birçok VPN servisi bulunuyor ki birçok şirket de evden çalışmaya başladığında bu servisleri tercih etmişti. Bu servisleri komple yasaklamak zaten mümkün değil. Öte yandan sosyal medya yasaklarının da herhangi bir işe yaratacağı tahmin edilmiyor.

Yasaklar gerçekleşse bile internet ortamında her yasağın bir çözümü bulunuyor. Bugün Proxy servisleri üzerinden sitelere giriş yapanlar, yarın bu servisler tatmin etmediğinde VPN satın almaya başlayacaklar. VPN’lerin de birçoğunun erişim engellemelerine takılmadan yoluna devam etmesi internet kullanıcılarının sorunsuz bir şekilde diledikleri siteye bağlanmasını sağlayacak.

Uzun lafın kısası; gündeme gelen sosyal medya kapatma işlemi VPN’i olmayan internet kullanıcıları için bir sorun teşkil edebilir. Güvenilir VPN servislerini satın alan kişiler ise bu yasaklardan her zaman olduğu gibi yine etkilenmeyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!