VPN Bilgisayara Zarar Verir mi?VPN servisleriyle ilgili henüz netlik kazanmayan birçok konu mevcut. Son dönemde VPN ile ilgili en çok gündeme gelen soru ise “VPN bilgisayara zarar verir mi?” şeklinde.

Türkiye’de internet yasaklarının enteresan hal aldığı biliniyor. Bir gün girebildiğiniz sitenin ertesi gün illegal ilan edildiğini görebiliyorsunuz. Bu da VPN’i ihtiyaç haline getiriyor. VPN kullanmak isteyen kişilerin ise en büyük soru işareti VPN’in bilgisayara zarar verip vermeyeceği oluyor.

Uzun vadede güvenilir VPN’lerin bilgisayara herhangi bir zarar vermeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Öte yandan ücretsiz ve sorunlu olduğu bilinen VPN servislerinin zaman zaman cihazınıza zarar verdiği gözlemleniyor. Durum böyle olunca olabildiğince güvenilir VPN servislerini tercih etmeniz gerekiyor. Bilgisayara zarar vermeyen VPN servisleri şu şekilde sıralanıyor:

  1. ExpressVPN: Piyasadaki en güvenilir VPN servislerinin başında ExpressVPN geliyor. Diğer VPN’lere nazaran biraz daha pahalı olduğu bilinen ExpressVPN sayesinde güvenle internette gezinebileceksiniz.
  2. NordVPN : Hızlı ve daha uygun olmasıyla dikkat çeken NordVPN, bilgisayara zarar vermeyen VPN’lerden biri. Güvenilir VPN servisine erişim sağlamak ve üyelik oluşturmak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.
  3. Surfshark : Her geçen gün biraz daha popüler olmayı başaran Surfshark, Türkiye’deki internet kullanıcılarının favorisi. Özellikle iki yıllık planda oldukça ideal bir fiyatı bulunan Surfshark’ın zaman zaman sitemize özel kampanyaları da bulunuyor. Aşağıdaki butonu kullanarak Surfshark’tan VPN satın alabilirsiniz.
  4. Hotspot Shield : Uygun fiyatıyla dikkat çeken VPN servislerinden Hotspot Shield’ın bedava sürümü de bulunuyor. İlgi çekmeyi başaran Hotspot Shield’ın bilgisayara en ufak zarar vermediği biliniyor. Güvenle Hotspot Shield satın alabilir, internette özgürce dolaşabilirsiniz.
  5. StrongVPN : Başarılı VPN’lerden StrongVPN, bilgisayarınıza en ufak bir zarar vermeyecek. Hızlı ve güvenilir olmasıyla dikkat çeken StrongVPN’e erişim sağlamak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Bu sayede daha uygun bir fiyattan StrongVPN sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’de hizmet veren güvenilir VPN servisleri yukarıdaki gibi sıralanıyor. Bu VPN servislerini kullanmanız durumunda en ufak bir sorun yaşamayacaksınız. Bilgisayara zarar vermeyen VPN’ler hakkında yorumlar yaparak yazımızın güncelliğine katkıda bulunabilirsiniz. Tüm yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!