VPN Kullanımı Hakkında Doğru Bilinen YanlışlarTürkiye’deki yasaklar sonrasında VPN kullanımı biraz daha yaygınlaştı. Bununla birlikte halen VPN ile ilgili birçok bilginin yanlış aktarıldığı görülüyor. VPN ile ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için araştırdık.

VPN kullanımı Türkiye’de her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Türkiye’deki yasakların insanları biraz da buna mecbur bıraktığını biliyoruz. Ancak halen konuyla ilgili bilinmeyen birçok mevzu bulunuyor. VPN kullanımıyla ilgili ortaya atılan asılsız iddialar şu şekilde sıralanıyor:

  1. Yasaklı Siteler Dışında VPN’e İhtiyaç Yok: VPN ile yasaklı sitelerin tamamına giriş yapabilir ve sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz ancak VPN’in asıl amacı bu değil. Verilerinizi şifreleyen VPN, böylece sorunsuz bir şekilde internette dolaşmanızı sağlıyor.
  2. VPN İnternet Bağlantısını Yavaşlatır : Görece doğru bir bilgi olsa da genel hatlarıyla eksik bir bilgi. VPN kullanımının interneti yavaşlattığı ve bağlantı hızını düşürdüğü biliniyor. Ancak yakınınızda bulunan bir sunucudan işlem yapar ve iyi bir VPN servisi kullanırsanız herhangi bir sorun yaşamadan VPN ile internete bağlanabileceksiniz.
  3. Ücretsiz VPN Her Şey İçin Yeterli : Ücretsiz VPN’lerin iş gördüğünü ve birçok işinizi bu sayede halledebileceğinizi biliyoruz. Diğer yandan ücretsiz VPN’lerde veri paylaşımı ortaya çıkıyor. Bunun yanında ücretsiz VPN’lerin internet bağlantı hızını da düşürdüğü geriliyor. Kısacası; ücretsiz VPN’lerde yasaklı sitelere girmek için yeterli ama çoğu konuda yetersiz kalıyor.
  4. Tüm VPN’ler Aynıdır: Dünyanın en yanlış önermelerinin başından tüm VPN’lerin aynı olduğu geliyor. Her VPN’in farklı özellikleri, faklı sunucu sayısı bulunuyor. Kimi fiyatıyla ön plana çıkarken, kimi hiçbir şekilde veri saklamamasıyla dikkat çekiyor. Bu yüzden tüm VPN’ler aynıdır önermesi oldukça yanlış.
  5. VPN ile İnternette Her Şey Yapılabilir : VPN internetteki güvenliğinizi sağlasa da sizleri virüslerden, kötü yazılımlardan korumuyor. Sadece verileriniz saklanmıyor ve daha güvenli bir şekilde internette dolaşıyorsunuz. Bununla birlikte yine virüs, phishing ve benzeri konularda dikkatli olmalısınız.

Genel olarak VPN kullanımıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar yukarıdaki gibi sıralanıyor. Sizler de kendi bildiklerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilir ve yazımızın güncelliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VPN Servisleri
4,8 rating
Türkiye’deki en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield, “dünyanın en hızlı VPN’i” iddiasında.
4,8 rating
En ucuz ve hızlı VPN mottosuyla ortaya çıkan Surfshark, güvenle kullanabileceğiniz bir VPN.
5,0 rating
Dünyanın dört bir yanında VPN hizmeti sağlayan ExpressVPN, Türkiye’de de alanının en iyisi!
4,5 rating
1994'te bir bilgisayar şirketi olarak yola çıkan StrongVPN, Türkiye’de de İngilizce arayüzü ile kullanılıyor.
5,0 rating
Dünyanın en başarılı VPN servisleri arasında gösterilen NordVPN, 3 yıllık planda %70 indirim sağlıyor.
VPN Uzmanı
© Telif Hakkı - 2020 - VPN Uzmanı - En İyi Ücretsiz VPN Servisleri
error: Content is protected !!